DENIZLERIN EFESI OLAN AKYA AVI YAPTIK

Denizlerin Efesi Olan Akya Avı Yaptık :

“Akya Avı Videosu”

Balık avı turu sabah erkenden başladı. Ali beyle Adrasan Koyunda, Palamut avı için 7 cm yüzey rapalası çektik. Adrasan’da çok güzel bir gün başlangıcıydı. Hava ve deniz balık avı turu için çok müsaitti. Koydan çıkmadan ilk Palamutları avlamaya başladık. Sulu Adaya gidene kadar bir yandan kahvaltı yaparken, bir yandan da yemlik Palamut avlıyorduk. Sohbet güzeldi. Günün ilk ışıklarının yumuşak tonunda Adrasan’ın koyları bir başka güzel gözüküyordu. Burası nasıl güzel bir yerdir, anlatmakla bitmez. On senedir buralarda dolaşırım. Her baktığımda bir başka güzellik görüyorum. Bazen kendime soruyorum “hiç mi sıkılmıyorsun buralarda?…” Bana bile garip geliyor. Ama gerçekten her baktığım yerde başka bir güzellik görüyorum. Bu kadar güzel bir yerde nasıl sıkılayım. Aksine, her geçen gün daha fazla seviyorum. Özellikle Sinarit, Fangri ve Trança gibi, çok değerli balıklar avladığım günlerde burayı çok daha fazla seviyorum.

Sulu Adaya vardığımızda, yeterince yemlik Palamut’umuz vardı. Adanın, biraz açığında durduk. Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayarak denize bıraktık. Akya oltasıyla çok yavaş yol alırız. Sulu Adanın Adrasan tarafını çekmeye başladık. Bir saat kadar dolaşmıştık. Geçtiğimiz yerden geri dönmeye başlamıştık. Akya oltasını 30 – 40 m derinliğe kadar indirdik. 40 m den daha sığ sulara sokulmadık.

Adaya en fazla yaklaşabileceğim noktaya geldiğimiz de, Ali beyin olta hızla gerildi. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Kalomanın sesiyle bir anda kendimize geldik. Akya alarmı başladı. Ali bey bir süre Akya ile mücadele etti. Yorulunca oltayı bana verdi. Akya’yı yorma çalışmalarımız yarım saat kadar sürdü. Akya, yarım saatten sonra yorulmaya başlayınca, tekneye doğru daha kolay yaklaşmaya başladı. Biraz sonra teknenin altında gözüktü. Akya’nın teknenin altıdan parıldayarak yukarı gelişi çok güzel bir manzara oluşturuyordu. Ali bey, Akya’yı teknenin yanına yaklaştırınca uzanıp tekneye aldım. Artık, Akya teknedeydi. Yorulmuş olmasına rağmen, teknede mücadelesine bir süre daha devam etti.

AKYA AVI

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Denizlerin Efesi Olan Akya Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.