ESKI DOSTLAR BALIK AVINDA

Eski Dostlar Balık Avında :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

ESKI DOSTLAR BALIK AVINDA

Sabah erkenden güneş doğumuyla beraber buluşup denize açıldık. Musa Dağını yalayarak, karadan denize doğru sakince esen sabah rüzgarını arkamıza alarak, Akdeniz’in billur gibi temiz olan denizinde yol alıyorduk. Balık avı koyun içinde ilk Yazılı Orkinoslar oltalarımıza takılmasıyla başladı. Güzel bir gündü, balık avı turu güzel başlamıştı. Sohbet ederek, Adrasan’ın cennet güzeli koylarında dolaşıp balık avı yapmaya çalıştık.

ESKI DOSTLAR BALIK AVINDA

Adrasan’da genellikle, haziran, temmuz aylarında yoğun şekilde trofe Yazılı Orkinos sürüleri olur. Bazı seneler bu sürülerin geçişi hiç ara vermeden ama boylar küçülerek aralık ayına kadar sürer. Özellikle haziran, temmuz aylarında 5 – 15 kg arası Yazılı Orkinoslar avlanır. Aynı dönemde, 10 – 20 mil açıkta çok büyük Orkinos ve Kılıç Balığı avlama da mümkündür. Orkinos ve Kılıç Balığı avı için büyük tekne ve çok daha güçlü takımlara ihtiyaç vardır. Bizim denizlerimizde büyük balık avı son 10 sene içinde nispi bir gelişme göstermeye başladı. Eğer, Türkiye denizlerinde büyük balık avını özendirebilirsek, bu şekilde küçük balığı kurtarma şansımız olabileceği gibi, bununa bağlı olarak küçük balığın bollaşmasıyla, daha kolay yem bulan büyük balığın da çoğaltılması mümkün olabilecektir.

Büyük balığın çoğalması aşamasının başlangıcında, tut bırak yönteminin uygulanması faydalı olacağı gibi, balık tutma alışkanlıklarımızın gelişmesi yolunda olumlu bir aşama olacaktır. Umarım bu gelişmeler denizcilik bakanlığı kurularak devam eder. Türkiye denizleri ve Türk halkı hak ettiği balık rezervlerine kavuşarak, milli servetini bu yolla da arttırmış olur. Denizdeki rezervlerin 70 milyonun ortak mallı olduğu, her bireyin hakkı olduğu ve dahi dünyada yaşayan her insanın da hakkı olduğu bilincinde olalım. Paylaşmayı öğrenmeden, dünyayı yaşanır yapmak mümkün değildir.

ESKI DOSTLAR BALIK AVINDA

Bugünkü balık avı turunda trofe Yazılı Orkinos avı yaparak geçti. Akya avı için avladığımız balıkları kullanarak yemli dip sırtısı yapmamıza rağmen bir sonuç alamadan bitti. Akya avlayamamıştık. Ama avladığımız büyük Yazılı Orkinoslar balık avı tatminini açısından yeterli olmuştu.

ESKI DOSTLAR BALIK AVINDA

BALIGIMIZI BITIRDIK MI GOCE MI ZORLADIK

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Eski Dostlar Balık Avında

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.