HAYATLARININ BALIK AVINI YAPTILAR

Hayatlarının Balık Avını Yaptılar :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

Ali Rıza ile lise yıllarında tanıştık. Aynı sınıfta okuduk. Yollarımız üniversitede ayrıldı. İş hayatında yeniden birleşti. Uzun yıllar ortak olarak çalıştık. 2003 senesinde Adrasan’a göçmemle arkadaşlığımız telefon görüşmeleriyle devam etti. Uzun yıllardır Ali Rıza ve oğlu Keremi görmüyordum. Bu balık avı turu görüşmek içinde bir vesile olacaktı.

Balık avı turuna sabah erkenden güneş doğarken başladık. Çok güzel bir gün başlangıcıydı. Adrasan Sahilinden biraz açıkdıktan sonra oltaları hazırlayı suya bırakmıştık. Oltalar sudayken kahvaltı faslına geçtik. Akdenizin bu güzelliğinde teknede kahvaltı yapmanın keyfine diyecek yoktu. Aslında balık bahaneydi. Asıl olan muhabbetti. Uzun zamandır görüşmediğimiz için muhabbet de oldukça koyuydu. Muhabbetimizi hep balıklar böldü.

HAYATLARININ BALIK AVINI YAPTILAR

Oltaları denize indirdikten sonra çok fazla gitmeden Yazılı Orkinosların saldırısına uğradık. Oltalar hiç boş kalmıyordu. Sulu Adaya varmadan, ideal yem balığı sayımız olan on adet Yazılı Orkinos kovada olduğu için Palamut oltalarını toplamıştık. Sulu Adaya kadar sohbet edip, manzarayı seyrederek gittik. Ali ve oğlu Adrasanı, balığını ve manzarasını çok beğenmişlerdi. Bu balık bereketi onları büyük balık avı konusunda da çok umutlandırmıştı.

HAYATLARININ BALIK AVINI YAPTILAR

Sulu Adada Akya oltasını hazırlayarak, Akya için dolaşmaya başladık. Oltalara öğlene kadar sadece Balon Balıkları musallat oldu. Biraz da jigging deneyip öğle molası vermek için Amerikan Koyuna yöneldik. Koya gidene kadar Palamut çaparisi çektik. Balon Balıklarının yediklerini yerine koymak uzun sürmedi.

HAYATLARININ BALIK AVINI YAPTILAR

Amerikan Koyunda deniz keyfi yaptık. Ben maske, snorkel serbest dalış antrenmanı yaptım. Hayatımız denizde tekne üstünde geçmesine rağmen, genelde serbest dalış yapma fırsatımız olmuyor. O gün Ali ve Kerem ile doyasıya serbest dalış yaptım. Yemekten sonra 16.00 gibi tekrar biraz Akya için olta çektik. 17.30 gibi dönüşe geçtik. Akya avlamak kısmet olmamıştı. Ama çok güzel Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Ali ile Kerem hayatlarının en büyük balıklarını avlamışlardı. Üstelik doyasıya. En son çapariye takılan dört tane Yazılı Orkinosu da yeterli yem balığımız olduğu için geri salmıştık.

AKYA AVI TEKNIKLERI

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Hayatlarının Balık Avını Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.