HER YERDE BALIK OYNAMASINA RAGMEN SADECE BIR YERDE OLTALARA ATLADI

Her Yerde Balık Oynamasına Rağmen Sadece Bir Yerde Oltalara Atladı :

Yazılı Orkinos Avı

Bu sene balık avı çok bereketli geçti. Mart ve nisan aylarında gerçek Palamutlar vardı. Fakat mayıs başında gerçek Palamutlar uzun süre koyda kalmayıp yollarına devam ettiler. Temmuz ayıda da Yazılı Orkinos ve Lambukalar çoğaldı. Ağustos ayında, öylesine büyük bir Yazılı Orkinos ve Tombik sürü vardı ki, Adrasan’da şimdiye kadar hiç görmediğimiz bir şey oldu. Bütün irili ufaklı tekneler Adrasan Koyunda ve koy çıkışında Yazılı Orkinos avı yaptı. Bazı tekneler günlük 100 – 200 adet Yazılı Orkinos yakaladığı oldu. Bu büyük sürü bir buçuk ay kadar Adrasan Koyundan geçişini sürdürdü.. Bu sene her kes balık avına doydu.

HER YERDE BALIK OYNAMASINA RAGMEN SADECE BIR YERDE OLTALARA ATLADI

Palamut ve Yazılı Orkinos avlarını yem amaçlı yaptığımızdan 7 adetten fazla almıyoruz. 7 adete ulaşınca, yemlik balık avına son verip, Akya avı peşine düşüyoruz. Ağustos da Adrasan balıkçı ve tur tekneleri Yazılı Orkinos avı peşinde koştururken, biz yemlik balık avını yaptıktan hemen sonra Akya avına başlarız.

HER YERDE BALIK OYNAMASINA RAGMEN SADECE BIR YERDE OLTALARA ATLADI

Yazılı Orkinos’un çok bol olduğu dönemde, Akya da çok boldu. Bazı koylarda Akya bir hafta, on gün civarı kaldılar. Adrasan Koyunda ise, bütün sezon büyük Akya sürüleri dolaştı durdu. Adrasan Koyunda ve civarında pek çok yerde Akya avı yapmak kısmet oldu.

Haziran ayında bu arkadaşlarla avladığımız gibi 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avları yaptık. Bu dönemde yemlik balık bulmak konusunda zorluk yaşıyorduk. Genellikle büyük balıkların olduğu ortama küçük balıklar giremez. Çünkü büyük balıklar ufak boyları yerler. Aralarındaki boy farkı ölümcül olabilir. Bu yüzden aynı boylar bir arada bulunur. Ufak boylarda ki balıklar büyüklerden uzak durur. Bu tür büyük balıkların kıyıda olduğu dönemlerde yemlik balık avı için açık suya bakmak belki daha doğru olur.

37 Kg Rekor Akya avını da büyük Yazılı Orkinos avının arasında avladığımız, bir küçük Yazılı Orkinos yavrusuyla yapmıştık. Bir küçük yemlik balık avı o dönemde ne kadar önemliydi.

BUYUK BALIK AVI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xZ304CzkGCw

Her Yerde Balık Oynamasına Rağmen Sadece Bir Yerde Oltalara Atladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.