ILK AKYA AVI SEVINCI – TRAKUN

ilk Akya Avı Sevinci – Trakun :

Büyük balık avına gitmek insanı heyecanlandırır. Ufak balığın avını yapmanın zor olduğu bir ortamda büyük balık avı ne kadar mümkündür? Bu soru insanı düşünmeye sevk eder. “Ya birde büyük balık avı yaparsak ne güzel olur”. “Herkes bize gıpta ile bakar”. “Usta balıkçı oluruz”. “Kaç kişiye büyük balık avı kısmet olmuştur?”. “Hem bizde büyük balık avı yapmayı öğrenirsek, küçük balık avından vazgeçip büyük balık avına yönelebiliriz” gibi pek çok düşünce geçer.

ILK AKYA AVI SEVINCI - TRAKUN

Birçok düşünce içinde balık avı için hazırlıklar yapılır. Tekne ile denize açılırken oltalar denize salınmaya başladığında, balık avı turu boyunca uyulacak kurallar anlatılmaya başlanır. Kurallar peş peşe eklendiğinde, kişi bu avın farklı bir av olduğunu anlamaya başlar. Katılımcılar “Rehber kaptan bu işi bu kadar ciddiye alıyorsa, av boyunca dikkatli olmakta fayda var” diye düşünür. Pür dikkat kesilip büyük balık avını öğrenmeye ve avın hakkını vermeye karar verirler. Bu motivasyon insanı devamlı uyanık tutar. Her söyleneni ve her yapılanı anlayıp kavramaya çalışır. Bunu yaparken anlamak adına pek çok soru sorarlar. Sorular tatminkar cevaplarla karşılık buldukça, büyük balık adına gözlerinin önündeki perdeler kalkar ve aydınlanmaya başlarlar.

ILK AKYA AVI SEVINCI - TRAKUN

Bilmek Öğrenmek ve Soru Sormak

Bilmek ve öğrenmek insanı daha hevesli ve daha fazla soru soran özgür düşünceli bireyler yapar. Bu şekilde hareket edenler her şeyi tam olarak öğrenmek ister. Bu şekilde öğrenilenler kalıcı olur. Ömür boyu bizimle kalır. Üstelik bu bilgiler diğer öğrenilenlerle birleşerek büyük resmi daha iyi algılamayı sağlar. Balık avı ve denize dair öğrenilenlerin sayısı arttıkça kişi bilinmezliklerin sonsuz olduğunu fark eder ve daha derinlemesine öğrenmenin yollarını arar. Aynı yolda olan kişiler bir araya geldiklerinde paylaşımları muhteşem tatminkar olur. Adeta çok keyifli bir dondurmayı yalar gibi, bilgileri yalayıp yutarlar.

ILK AKYA AVI SEVINCI - TRAKUN

Bu balık avında pek çok bilgiyi konuştuk ve uyguladık. Bu sayede arkadaşlar öğrendikleri pek çok bilgiyi uygulama fırsatı buldular. Bu şekilde öğrenilen her bilgi, idrak aşamasından sonra uygulama ile buluşunca unutulmaz oldu.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Paylaşmayı Bilenin Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/r5UssZBst-o

ilk Akya Avı Sevinci – Trakun

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.