ILK JIGGING DENEYIMLERINDE SINARIT AVIYLA TANISTILAR

ilk Jigging Deneyimlerinde Sinarit Avıyla Tanıştılar :

Aydın Toktamıs ve Oglu – Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı –

ILK JIGGING DENEYIMLERINDE SINARIT AVIYLA TANISTILAR

Sinarit avı, jigging yaparak avlayacağınız, en değerli balıklardan biridir. Bir çok jigging yöntemini kullanarak, büyük balık avı yapmak isteyen avcının gönlünde taht kurmuş balık, kesinlikle Sinarittir. Sinarit avı, ne şekilde olursa olsun, insanları en çok mutlu eden avdır. Bunun sebebi, Sinaritin, gerçekten zor avlardan olmasından ve her yerde Sinarit yakalamanın mümkün olmamasındandır. Sinarit avlamak düşüncesi bile, insanları heyecanlandırmak için yeterlidir.

ILK JIGGING DENEYIMLERINDE SINARIT AVIYLA TANISTILAR

Bugün sabah erkenden buluşup, tekneye bindik. Balık avı turuna, yüzey rapalasıyla Palamut avı yaparak başladık. Avladığımız Palamutlarla, yemli Akya oltası hazırlayıp, Pırasalı Ada çevresinde, Akya avı yapmayı denedik. Pırasalı Ada civarında uzun bir süre, Akya avı için yemli dip sırtısı çekmemize rağmen, Akya avı yapamayınca, yöntem değiştirmeye karar verdik.

ILK JIGGING DENEYIMLERINDE SINARIT AVIYLA TANISTILAR

İlk Jigging Deneyimlerinde Sinarit Avıyla Tanıştılar

Yemli Akya oltası ile Akya avı denememizden sonra, jigging yöntemiyle büyük balık avına geçmeye arar verdik. Yine Pırasalı Ada çevresinde jigging yaptık. Pırasalı Ada civarında jigging yöntemiyle de büyük balık avı yapamayınca, mekan değiştirmeye karar verdik. Adrasan Koyunda bir kaç yerde daha jigging yaptık. Oralarda da sonuç alamayınca  yönümüzü Gemliyik Koyuna çevirdik. Gemliyik Koyu daha önceden jigging yöntemiyle büyük balık avı yaptığımız yerlerden biriydi.

Gemliyik Koyunda jigging yapmaya başlayalı on, on beş dakika olmadan kaloma şiddetle akmaya başladı. Kalomanın akışından, gelen balığın Sinarit olduğu anlaşılıyordu. Jigging yöntemiyle Sinarit avı yapmış olmanın keyfiyle, Sinariti yukarı çekmeye başladık. Sinarit, zaman zaman iyi basıyordu. Bastıkça kaloma boşalıyor, biz de keyifleniyorduk. Sonunda Sinarit aşağıdan parıldayarak, kendi ekseni etrafında döne döne teknenin yanına geldi. Uzanıp Sinariti tekneye aldığımda, teknedeki sevinç görülmeye değerdi. Nasıl sevinmesinler. Çalışıp çalışmadığını bilmedikleri jigging yöntemiyle büyük balık avı yapıyorlar. Jigging yaparak büyük balık avlanabildiğini görüyorlar. Üstelik bir de 4 Kg Sinarit avlıyorlar. Darısı her jigging yöntemiyle balık avı yapmak isteyenlerin başına…

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/MR38Iuo6DTs

İlk Jigging Deneyimlerinde Sinarit Avıyla Tanıştılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.