JIGGING ILE SINARIT AVINDA KALOMA SENFONISI

Jigging ile Sinarit Avında Kaloma Senfonisi :

 Sinarit Avi – Balık avı turu, tur şekli; jigging yöntemiyle Sinarit avi.

JIGGING ILE SINARIT AVINDA KALOMA SENFONISI

Balık avı turu, Adrasan’da güneşin doğmasıyla başladı. Hava ve deniz çok güzeldi. Adrasan’da yine güzel bir gün başlıyordu. Balık avı için her şey müsaitti. Palamut için, yüzey rapalası çekerken, bir yandan da çaylarımızı yudumlayıp, kahvaltımızı yaptık.

JIGGING ILE SINARIT AVINDA KALOMA SENFONISI

Bugünkü balık avı turunda, yönümüz Pırasalı Ada istikametiydi. Pırasalı Adaya giderken, yolda aldığımız Palamutlarla, Pırasalı Adada Akya için, yemli dip oltası çektik. Uzun bir süre dolaşmamıza rağmen, Akya avı yapamadık. Yemli Akya oltası kullanarak, Akya avı yapamayınca, avlanma metodumuzu değiştirme kararı aldık. Aydın bey ve oğlunun bu balık avı turunda özellikle denemek istediği,  jigging yöntemiyle balık avı yapmaya karar verdik. Aydın bey ve oğlu jigging yöntemiyle balık avının ne kadar verimli bir uygulama olduğunu, deneyerek bizzat görmek istiyordu. Bir çok internet formlarında, jigging yöntemi ile balık avı yapmanın güçlüklerinden bahsedildiğini okumuşlar ve jigging yönteminin en verimli nasıl yapılabileceğini, yaparak öğrenmek ve görmek istiyorlardı.

JIGGING ILE SINARIT AVINDA KALOMA SENFONISI

Jigging avı yapmak için önce Pırasalı Ada civarına baktık. Sonra Adrasan Koyuna doğru yöneldik. Jigging yapılabilecek yerlere bakındık. Bu şekilde Gemliyik Koyuna doğru gittik. Daha önce Jigging ile Sinarit avı yaptığımız merada, jigging yapmaya başladık.

Daha önceki tecrübelerimden burada balık avı yapacağımıza inanıyordum. 10 dakika sonra oltalardan birinin kaloması hızla boşaldı. Çekme hızına bakılırsa, jig’e takılan Sinarit’ti. Sinarit, kalomayı boşaltıyor. Biz çekiyorduk. Sinarit ile mücadelemiz, yaklaşık 10 – 15 dakika kadar sürdü. Sonunda yorulunca, yukarı daha hızlı gelmeye başladı. Teknenin yanına gelince, uzanıp tekneye aldım.

JIGGING ILE SINARIT AVINDA KALOMA SENFONISI

Jigging yöntemiyle Sinarit avı çok heyecanlı oluyor. Balığı çekerken arkadaşların heyecanı görmeye değerdi. Sinarit kalomayı boşaltırken herkes ne yapacağını şaşırıp balıktan önce şoka girdiler. Sonra sakinleşip balıkla mücadeleye başladılar. Sinarit’i tekneye aldıktan sonra kilosunu öğrenmeye çalıştık. Ama terazi doğru tartmıyordu. 3,5 – 4 kg civarı bir Sinarit Avı yapmıştık. Güzel bir av oldu.

SINARIT AVI TEKNIKLERI

Sinarit Avı Videosuhttps://dai.ly/xnxr35

Jigging ile Sinarit Avında Kaloma Senfonisi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.