JIG IKINCI DIP YAPISINDA TROFE AKYA OLTADAYDI

Jig ikinci Dip Yapışında Trofe Akya Oltadaydı :

Balık avı turu, tur şekli jigging yöntemi ile Akya avı.

Akif ve arkadaşları Adrasan’a jigging yöntemiyle büyük balık avı yapmak için gelmişlerdi. Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Balık avı turu Palamut için yüzey rapalası çekerek başladı.

Bu balık avı turunda niyetimiz; Sulu Adaya kadar yemlik Palamut için olta çekmek, eğer Palamut avı yapabilirsek, Palamut’u yem yaparak Akya için yemli dip sırtısı çekmekti. Palamut avı yapamazsak, Sulu Ada çevresinde Jigging yöntemiyle büyük balık avı yapmaktı. Sulu Ada yolunda, birkaç Palamut oltalarımıza vurmasına rağmen, Palamut avı yapamamıştık.

Sulu Adaya vardığımızda, yüzey rapalalarından oluşan, yüzey takımlarını toplayıp, Jigging için hazırlıklara başladık. İlk olarak Sulu Adanın açık denize bakan kısmını denemeye karar verdik. Jigging yapacağımız yere geldiğimizde, tekneyi durdurup jig’leri denize bıraktık. İkinci veya üçüncü denememizde büyük bir balık jig’e yapıştı. Kaloma sesini duyunca arkadaşlar “ne oldu” diye sordular. “Balığın çekmesine bakılacak olursa, muhtemelen Akya geldi” dedim. Herkes, Akya’nın oltaya bu kadar çabuk atlamış olmasına çok şaşırmıştı. Akya, jig’e atlar atlamaz hızla basmaya başlamıştı. Kalomayı şiddetle boşaltıyordu. Kaloma sesi duyuldukça, teknede bir sevinç dalgası yükseldi. Oltasına balık gelmeyenler, hemen oltasını toplamıştı. Akya ilk anda çok iyi basmasına rağmen, sonra uğraştırmadan gelmeye başladı. Gerçi, jig kancası tam ağzından girdiği için, dönemeye çalışırken çabuk yorulmuş ve kolay gelmişti.

Atar atmaz Akya yakalamak hepimizi pek heveslendirmişti. Palamut avı kesat gitmişti. Ama jigging yöntemi hemen neticesini vermişti. Jigging avının bu başarısı, hepimizi jigging yapma konusunda kararlı hale getirmişti. Büyük bir istekle jigging kamışlarını sallayıp, yeni bir balık avı yapmak için uğraşıyorduk. Sonrasında birkaç vuruş daha almamıza rağmen, balığı yukarı çekmeye muvaffak olamadık.

Bu balık avı turundan Adrasan’a, jigging yöntemiyle Akya avı yapmış bir şekilde döndük.

Jig İkinci Dip Yapışında Trofe Akya Oltadaydı

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Jigging Yöntemiyle Büyük Balık Avı Videosu:

https://youtu.be/RNlpEM5y–0

Jig İkinci Dip Yapışında Trofe Akya Oltadaydı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.