KADINLAR TEKNEYE UGUR GETIRIR

Kadınlar Tekneye Uğur Getirir :

Ramazan ve eşiyle öğleden sonra saat 16.30 da buluşup, balık avı için Adrasan Koyunda açılmaya başladık. Kıyıdan biraz açıldıktan sonra yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık. Yönümüz Sulu Adaydı. Güneyden biraz serçe bir rüzgar estiği için rüzgarın güney batı yönüne dönmesini bekleyerek ağır yolla gidiyorduk. Hava güzel, deniz kıyılarda sakindi. Güney istikametine çıktıkça havanın sertliğini görmeye başladı. Biz ilerledikçe havanın sakinleşmesini umut ediyorduk.

KADINLAR TEKNEYE UGUR GETIRIR

Sulu Adaya yaklaşırken dalgalar iyice rahatsız edici boyuta ulaşmış, ıslanmaya başlamıştık. Birkaç gündür balık avına Ramazan ve Birol Alman arkadaşları Dieter ile beraber çıkıyorlardı. Onlarla balık alamayınca, bayanların balık avında daha başarılı olduğunu ve eşleriyle balık avına katılırlarsa daha başarılı sonuç alabileceklerini söylemiştim. Bu söz üzerine Ramazan eşiyle tura gelmişti.

Dalgalara rağmen ilerleyip, Sulu Adada bu dönemde olan 2 – 3 Kg olan Yazılı Orkinoslardan avlamak istiyorduk. Artık arkadaşların deniz balığı yeme istekleri hat safhaya ulaşmıştı. Bu istek bizi balık avlamak için dalgaları yararak Sulu Ada istikametine doğru ilerletiyordu. Sulu Ada ile ana kara arasına geldiğimiz esnada Sultan hanımın kaloma hızla boşalmaya başlayınca, Ramazan bayanların balık avı başarıları konusunda söylediklerime hak vermeye başladı.

KADINLAR TEKNEYE UGUR GETIRIR

Oltada Balık Olunca Mücadelenin Keyfi

Kaloma boşaldıkça keyifle makineleri sarıp balığı tekneye çekmek için mücadeleye devam ediyorduk. Birazdan balık teknenin altında gözüktü. Sakince teknenin yanına yaklaştırıp tekneye aldık. Avladığımız Yazılı Orkinos 2 Kg civarıydı. Artık akşam yemeği için bir tanede olsa balığımız vardı.

KADINLAR TEKNEYE UGUR GETIRIR

Bulunduğumuz yer itibari ile Sulu Adaya 1 – 1,5 km kadar yol kalmıştı. Beklediğimiz gibi rüzgar güney batıya dönmüştü, ama şiddetini hiç kaybetmemişti. Bu havada Sulu Adaya geçmek keyifli olmayacağı ve en azından bir balık avladığımız için ana karaya yaklaşıp kıyıdan Adrasan Koyuna dönmeye karar verdik.

Adrasan Koyuna doğru ilerlerken ikinci Yazılı Orkinosu Hacivat Burnunda aldık. İkinci balık da güzel mücadele etmiş ve bizi keyiflendirmişti. Artık herkese yetecek kadar balık vardı.

Akya Avı Videosuhttps://dai.ly/x25n9ka

Kadınlar Tekneye Uğur Getirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.