KIZIYLA KATILDIGI BALIK AVINDAN BUYUK KEYIF ALDILAR

Kızıyla Katıldığı Balık Avından Büyük Keyif Aldılar :

Balık avının heyecanı ile sabah erkenden Adrasan sahilinde buluşup, koyda açılmaya başladık. Sahilden biraz açıldıktan sonra yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekmeye başlamıştık. Adrasan Koyunda birkaç tur attıktan sonra Sula Ada istikametine yöneldik.

KIZIYLA KATILDIGI BALIK AVINDAN BUYUK KEYIF ALDILAR

Adrasan’da güzel bir gün başlangıcıydı. Hava ve deniz çok güzeldi. Yol boyunca sohbet ederek Sulu Adaya doğru yol aldık. Denizde ufak oynaklar gözükmesine karşılık oltalarımızda hareket olmuyordu. Hiç keyfimizi bozmadan kısmetimize razı bir şekilde Sulu Adaya girerken Kaloma hızla boşalmaya başladı. Kalomanın boşalması bizi heyecanlandırmak için yetmişti. Keyifle oltalarımızı toplayıp balığı çekmeye çalıştığımız oltaya odaklandık. Mücadele güzel bir şekilde devam ediyordu. Balık kalomaya yüklendikçe balığı merak ederek mücadeleye devam ettik. Balık muhtemelen bugünlerde sıkça çıkan Tombik veya biraz irice bir Yazılı Orkinos olmalıydı. Biraz sonra balık teknenin altında dönerek yukarı doğru gelmeye başladı. Balığı teknenin altında berrak suda görebiliyor olmak ayrı bir keyifti. Birazdan balık teknenin yanına gelince uzanıp tekneye aldık. Artık akşam yemeği garantiydi.

KIZIYLA KATILDIGI BALIK AVINDAN BUYUK KEYIF ALDILAR

Yüzey sırtısı ile avladığımız Yazılı Orkinos 1,5 – 2 Kg arası olduğu için yem olacak gibi değildi Bu yüzden hemen temizleyerek balığı kanından arındırmaya karar verdik. Orkinos türü balıkları hemen temizleyince balığın daha lezzetli olmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Hemen temizlenmeyen bu tür balıklardan daha sonra kanı arındırmak çok zor olmaktadır. Bu durumda balığın eti biraz ekşi olmaktadır. En doğrusu yenmesi düşünülen balığın hemen temizlenmesidir.

Balığı temizledikten sonra Akya avı için yemlik boyların peşine düştük. Ama yemlikler oynak yapmalarına karşılık oltalara rağbet etmiyordu. Bugünde olduğu gibi balık her yerde oynak yapar. Ama oltaların yüzüne bakmaz. Bunun sebebi denizde çok fazla yemlik balık olmasıdır. Canlı yem varken sahte yemlerimizle ilgilenmezler. Bir kaç ufak takılma olayının dışında yemlik balık avı yapamadık. Bu durumda Akya avı yapamadan saat 11.00 gibi Adrasan Sahiline dönüşe geçtik.

AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/Xnk27-8RkPc

Kızıyla Katıldığı Balık Avından Büyük Keyif Aldılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KIZIYLA KATILDIGI BALIK AVINDAN BUYUK KEYIF ALDILAR için 2 cevap

  1. Kubilay Yücel der ki:

    Menderes bey, hem bizlere balık avını bilinçli olarak sevdirmeniz, hem balık yakalatabilmek için gösterdiğiniz gayretleriniz, hemde güzel sohbetleriniz ve çevreci yaklaşımlarınız için size çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız, çok teşekkürler… Dr.Kubilay Yücel, Antalya

    • Menderes Yahşi der ki:

      Güzel yorumunuz için teşekkürler. Bu ülkede insanlar bilinçlenerek, aklını özgürce kullanmayı öğrenerek ve gönülden severek çok güzel yerlere gelecek. Denizi ve balığı sevmeyi öğrendiğimiz gün bu ülke refah içinde olacak ve çevresine zenginlik saçacak.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.