AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK

Akdenizde Büyük Balık Var Mı Diyenlere Hitaben Akya Avı Yaptık :

AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK

Pek çok konuda olduğu gibi, ülkemizin denizlerindeki potansiyelini de bilmiyoruz. Balık avı turuna gelmek isteyen ve Akdeniz’de yaşayan pek çok kimseden “AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI?“ sorusunu duydum. Bu soruyu gerçekten öyle olduğunu düşündüğü için soruyordu. Bu yaklaşımı başka şehirlerden gelen pek çok kişiden de duydum. Bu soruyu duydukça ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi daha iyi anladım. Denizlerimizde, dünyada peşinden koşulup avı yapılmak istenen hemen her büyük balık var. Buna birkaç örnek vermek gerekirse: Ton Balığı, Mavi Yüzgeçli Orkinos, Kılıç Balığının her çeşidi ve daha fazlası var.

AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK

Nasıl bir yakıştırmaysa, kendi üzerimize hiç yakışmayan sıfatlar giymeye çalışıyor veya çalıştırılıyoruz. Bu sıfatlar bizim özümüze hiç uymadığı gibi, bizi umut edilen noktalara da götürecek gibi gözükmüyor. Zaten öyle olsaydı, her yazımızda pozitif enerjinin gücünden bahsediyor olmazdık. Pozitif enerjiyi arkasına almayanın başarısından bahsetmek mümkün değildir. Aklımızı kullanıp olumlu yanlarımızı ortaya koyup başkalarına örnek olarak, olumlu örneklerin çoğalmasına vesile olmamız gerekir. Bunun en doğru sloganı “HER NE İŞ YAPIYORSAN, O İŞİ YAPABİLECEĞİN EN İYİ ŞEKİLDE YAP” tır.

AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK

Ekonomik Verimlilik İçin Büyük Balık Avı

Büyük balık avı ülkemizin su ürünlerini en verimli kullanmanın en doğru yoludur. Üstelik büyük balık avı turizmi, bacasız sanayi olan turizmi en fazla destekleyecek olan seçenektir. Büyük balık avı turizmi yapıldığında, dünyanın her yerinden yüksek gelir grubuna tabi pek çok turisti ülkeye nisan – kasım ayları boyunca çekmek mümkündür. Bu turizm gün sayısını 90 günden, 200 güne çeker. Kişi başına 800 – 1000 dolar olan turizm gelirini, 5000 – 10.000 dolar seviyesine çeker. Ülkeye gelir sağlamanın, istihdam yaratmanın ve alternatif iş kollarını devreye sokmanın daha kolay bir yolu var mıdır?

Bu düşüncelerle çıktığımız bu turda büyük balık avı kısmetimiz çok iyiydi. Adrasan koyu içinde avladığımız yemlik Palamutlarla, yine koy içinde Akya avını yaptık. Hava ve deniz çok güzeldi. Bu güzellikler bir de büyük balık avıyla taçlandı.

Akdeniz’de Palamut Videosuhttps://youtu.be/gaw1XMK_n8g

ADRASANDA ILK TORIK AVIMIZI YAPTIK

Akdenizde Büyük Balık Var Mı Diyenlere Hitaben Akya Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKDENIZDE BUYUK BALIK VAR MI DIYENLERE HITABEN AKYA AVI YAPTIK için 2 cevap

  1. İlker KAZMA der ki:

    Acaba, bu balığı avladığınız yer sahildeki otellerin olduğu yerin açıkları mı?

    • Menderes Yahşi der ki:

      Bu Akya avını Adrasan Koyu içindeki Akseki Koyunun açığında yaptık. Adrasan, Akya ve diğer pek çok balığın göç yollu üzerinde bulunan çok önemli beslenme ve üreme alanıdır. Bu sebeple Akyaların uğrak yerleri olan bazı yerleri sistematik olarak sırtı çekerek avımızı sürdürürüz.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.