KASIM AYINDA GUZEL BIR GUNDE DENIZ VE BALIK AVI KEYFI

Kasım Ayında Güzel Bir Günde Deniz ve Balık Avı Keyfi :

KASIM AYINDA GUZEL BIR GUNDE DENIZ VE BALIK AVI KEYFI

Sonbaharda balık avına çıkabilmek güzel bir ayrıcalıktır. Akdeniz’de hava ve denizin en güzel olduğu aylardır. Genel anlamda tatil sezonu bittiği dönemdir. Teknenin demirli olduğu yerde başka tekne de kalmamıştı. Bütün tekneler karaya alınmıştı. Bu dönemde deniz ve diğer güzellikler burada yaşayanlara kalır. Bu şansı değerlendirerek bende balık avına çıktım. Tam anlamıyla keyif aldığın bir zaman dilimiydi.

Sabah güneş doğarken kıyıdan ayrıldım. Koy içinde kısa bir tur atıp Pırasalı Ada istikametine dümen kırdım. Koy içinde oltama bir tane yemlik takıldı. Diğer yemliği Tuzla Adalarını geçtikten sonra aldım. Son yemlik balığı Pırasalı Adanın açığında aldım. Son yemlik balıkla Akya Oltasını hazırladım. Canlı yemi mavi derinliklere bırakıp dip sırtısı çekmeye başladım.

KASIM-AYINDA-GUZEL-BIR-GUNDE-DENIZ-VE-BALIK-AVI-KEYFI

Büyük Balık Avı Başladı

Çoban Limanının açığında oltayı derinleştirdim. Sonra 2 mil hızla Pırasalı Ada yönüne doğru ilerledim. Genellikle bu ara çok verimli olur. Hatta burada derin su deneme şansım da olur. Ama bugün pek bir hareket olmadı. Adanın açığını çekip Adrasan Koyuna doğru yöneldim.

Etrafta Yazılı Orkinos sürüleri oynak yapıyordu. Devamlı kulağıma onların çıkardıkları su sesi geliyordu. Çok yakınımda bile su yüzü yapan Yazılı Orkinoslar oluyordu. Balık açısından oldukça hareketli bir gündü. Güneş ışığı yatay geldiği için etraftaki ışık çok güzeldi. Işığın böyle güzel olduğu günler beni büyüler. Etrafı seyrederek Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladım.

KASIM AYINDA GUZEL BIR GUNDE DENIZ VE BALIK AVI KEYFI

Büyük Bir Balık Kalomayı Hızla Boşaltmaya Başladı

Kargıcak Koyunun açığından geçerken kamış büyük bir güçle eğildi. Kaloma hızla akmaya başladı. Balık Oltadaydı. Hemen tekneyi açığa doğru almaya başladım. Bu bölgede denizin dibinde çok büyük taşlar vardı. Bu yüzden oltanın takılma riski çok yüksekti. Açığa doğru çıkmak gerekiyordu. Kıyıdan 200 – 300 m açılınca derinlik 70 – 80 m buldu.

Büyük Balıkla Acık Suda Mücadele

Kıyıdan yeterince açılınca motoru kapadım. Mücadele bu aşamada başladı. Balık bütün gücüyle asılıyordu. Kaloma sesi sessizliği bölüyordu. Her zaman balık oltaya yakalanınca kaloma sesi en güzel senfoni gibi gelir. 15 dakikalık bir mücadeleden sonra balık suda gözükmeye başladı. Ben çıkrık makineyi sardıkça balıkta dönerek tekneye doğru yükseldi.

Takımı elle çekmeye başladığımda balık iyice tekneye yaklaşmıştı. Bir iki tur atmasını bekleyip balığı tekneye aldım. Kasım ayının güzel bir gününü Akya avı yaparak değerlendirdim. Hava ve denizin güzelliğinin yanına birde büyük bir Akya eklendi. Daha ne isteyebilirim ki. Kendimi çok şanslı hissediyordum.

Umarım böyle bir av, bu avın hayalini kuran tüm amatör balıkçılara da nasip olur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xXyPAxMqWEs

Kasım Ayında Güzel Bir Günde Deniz ve Balık Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.