KEYIFLI BIR BALIK AVI GUNUNDE YAZILI ORKINOS AVI YAPTIK

Keyifli Bir Balık Avı Gününde Yazılı Orkinos Avı Yaptık :

Güneşli bir Adrasan sabahında sakin bir denizde, güneşin ilk ışıkları ile kısmetimiz olan balıkları avlamak için açılmaya başladık. Sahilden biraz açıldıktan sonra Akya avı için yemlik Palamut avlamak amacıyla yüzey sırtılarını denize bırakıp Sulu Ada istikametine yöneldik. Yol boyunca oltalarımızı çekerken bir yandan da kahvaltı yaptık. Keyifli bir gün başlangıcıydı. Büyük balık avlama hayaliyle bir çok trofe gözümüzün önünden geçiyordu. Bu hayallerle yol alırken oltalarımıza takılan Yazılı Orkinosların kalomayı hızla boşaltması ile kendimize gelip sevinçle oltaları çekip, yaşadığımız güzel günün tadını çıkarmaya başlayarak hayallerden kurtulup gerçeğin güzelliğiyle yüzleşiyorduk.

KEYIFLI BIR BALIK AVI GUNUNDE YAZILI ORKINOS AVI YAPTIK

Sulu Adaya vardığımızda kovamızda bir kaç kiloluk balık vardı. Sulu Adanın çevresinde hemen her yerde oynaklar görerek olta çekiyorduk. Amacımız 300 – 400 gr yemlik Palamut avıydı. Yemlik Palamutlar oltamıza atlamazken, Sulu Adanın açık denize bakan doğu ucunda oltaların her ikisinin de kalomaları şiddetle boşalmaya başladı. Bir anda gelen balıkların büyük olduğunu anladık. Teknede büyük bir heyecan dalgası esmeye başladı. Oltaları sakinleştirmeye çalışarak çekmeye devam ediyorduk. Bu arada balıklar da hızla kalomaları boşaltmaya devem ediyordu.

Gelsin Balıklar

On dakikalık bir mücadeleden sonra ilk balık teknenin altında gözüktü. Takımı çekmeye başladığımız esnada misinayı bırakmakta geç kalınca rapala düğümünün tam ortasından kopararak mavi derinliklerin özgür kucağında hızla uzaklaşıp gözden kayboldu. Kaçan balığa üzülmeye fırsat bulamadan diğer balığın tekneye alma mücadelesine başladık. İlk balığı yormadan teknenin yanına getirmiştik. Yorulmasına izin vermediğimiz için başımıza gelenden aldığımız dersle bu balığı daha sakin bir şekilde tekneye yaklaştırdık. Yorulduğundan iyice emin olduktan sonra tekneye aldık. Balık 3 Kg üstü bir Yazılı Orkinostu.

KEYIFLI BIR BALIK AVI GUNUNDE YAZILI ORKINOS AVI YAPTIK

Gün ilerlemiş ama biz hala daha yemlik kapabileceğimiz boyda bir Palamut avı yapamamıştık. Yemlik Palamut avından vazgeçip Adrasan yönüne dümen kırdık. Palamut avına devam ederek, yüzey sırtısı çekerek dönüşe geçtik. Dönüş yolunda da Yazılı Orkinos ve Tombikler bizi yalnız bırakmadı. Akya avı yapamadık. Ama balık avımız bereketli geçti. Kısmetimiz bol oldu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/luk3K0s-hqI

Keyifli Bir Balık Avı Gününde Yazılı Orkinos Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.