BALIK AVI BEREKETLI GECTI

Balık Avı Bereketli Geçti :

Güneşli bir Adrasan sabahında sakin bir denizde, güneşin ilk ışıkları ile kısmetimiz olan balıkları avlamak için açılmaya başladık. Sahilden biraz açıldıktan sonra Akya avı için yemlik Palamut avlamak amacıyla yüzey sırtılarını denize bırakıp Sulu Ada istikametine yöneldik. Yol boyunca oltalarımızı çekerken bir yandan da kahvaltı yaptık. Keyifli bir gün başlangıcıydı. Büyük balık avlama hayaliyle bir çok trofe gözümüzün önünden geçiyordu. Bu hayallerle yol alırken oltalarımıza takılan Yazılı Orkinosların kalomayı hızla boşaltması ile kendimize gelip sevinçle oltaları çekip, yaşadığımız güzel günün tadını çıkarmaya başlayarak hayallerden kurtulup gerçeğin güzelliğiyle yüzleşiyorduk.

BALIK AVI BEREKETLI GECTI

Sulu Adaya vardığımızda kovamızda bir kaç kiloluk balık vardı. Sulu Adanın çevresinde hemen her yerde oynaklar görerek olta çekiyorduk. Amacımız 300 – 400 gr yemlik Palamut avıydı. Yemlik Palamutlar oltamıza atlamazken, Sulu Adanın açık denize bakan doğu ucunda oltaların her ikisinin de kalomaları şiddetle boşalmaya başladı. Bir anda gelen balıkların büyük olduğunu anladık. Teknede büyük bir heyecan dalgası esmeye başladı.

Aşırı Heyecan Hata Sebebidir

Oltaları sakin olmaya çalışarak çekmeye çalışırken, balıklar hızla kalomaları boşaltmaya devem ediyordu. On dakikalık bir mücadeleden sonra ilk balık teknenin altında gözüktü. Takımı çekmeye başladığımız esnada misinayı bırakmakta geç kalınca rapala düğümünün tam ortasından kopararak mavi derinliklerin özgür kucağında hızla uzaklaşıp gözden kayboldu. Kaçan balığa üzülmeye fırsat bulamadan diğer balığın tekneye alma mücadelesine başladık. İlk balığı yormadan getirdiğimiz ve yorulmasına izin vermediğimiz için başımıza gelenden aldığımız ders ile bu balığı daha sakin bir şekilde tekneye yaklaştırıp yorulduğundan iyice emin olduktan sonra tekneye aldık. Balık 3 Kg üstü bir Yazılı Orkinostu.

BALIK AVI BEREKETLI GECTI

Gün ilerlemiş ama biz hala daha yemlik kapabileceğimiz boyda bir Palamut avı yapamamıştık. Yemlik Palamut avından vazgeçip Adrasan yönüne dümen kırdığımızda da Palamut avına devam ederek. Yüzey sırtısı çekerek dönüşe geçtik. Dönüş yolunda da Yazılı Orkinos ve Tombikler bizi yalnız bırakmadı. Akya avı yapamadık. Ama balık avımız bereketli geçti. Kısmetimiz bol oldu.

BALIK AVI BEREKETLI GECTI

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/ZmX5T5x5-_w

Balık Avı Bereketli Geçti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI BEREKETLI GECTI için bir cevap

  1. kadriye der ki:

    Bu ekip o gün çok iyi bir iş çıkardı… Balıklar süperdi. :)) Muhabbet edilen dostlarla tabii… Tebrikler Ertan ve ekibine, devamını bekliyoruz. 🙂

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.