BALAYINDA EVLILIK HEDIYELERI AKYA AVI OLDU

Balayında Evlilik Hediyeleri Akya Avı Oldu :

BALAYINDA EVLILIK HEDIYELERI AKYA AVI OLDU

Her sene balık avı turlarımıza 6 – 7 balayı çifti gelir. Balayı çiftlerinin balık avı turlarımıza göstermiş olduğu ilgi bizim için en büyük teveccühtür.

BALAYINDA EVLILIK HEDIYELERI AKYA AVI OLDU

Emre senelerdir balık avı videolarımızı seyrederek Akya avı için yanıp tutuşmaya başlayınca, Hasret Emre’nin trofe Akya avına duyduğu aşkı sonlandırmak için ona evlilik hediyesi olarak bir trofe balık avı turu satın aldı. Bu vesile ile geldikleri Adrasan’ın bereketli sularında balık avına çıktık.

BALAYINDA EVLILIK HEDIYELERI AKYA AVI OLDU

Sahilden açıldıktan sonra yemlik Palamut için yüzey sırtısı çekmeye başladık. Yemlik Palamutları Adrasan Koyu içinde almaya başladık. Üç tane yemlik Palamut avından sonra koydan ayrılıp Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Yolda sohbet ederek giderken arada oltamıza vuran balıklarla da mücadele ediyorduk.

Sulu Adada Balık Avı

Sulu Adaya vardığımızda önce adanın etrafında bir tur attık. Adanın etrafında bazı bölgelerde 3 Kg Yazılı Orkinoslar vardı. Bazen oltalarımıza onlar takılınca teknede heyecan katsayısı yükseliyordu. Ada etrafında turumuzu tamamladıktan sonra vakit kaybetmeden Akya oltasını hazırlayıp, sıra ile oltaları denize bıraktık. Saat 12.00 ye kadar dolaşmamıza rağmen oltalarımıza Akya vurmayınca mola vermek için Amerikan koyuna gittik. Amerikan koyunun serinliğinde yemek yiyip dinlendik.

Saat 15.30 da Amerikan Koyundan hareketle olta çekerek Sulu Adaya doğru yol aldık. Sulu Adaya geçmeden yolda bir iki tane yemlik Palamut avı yapınca, yemlerimizi tazeleyip Akya avı için dolaşmaya başladık.

Sulu Adanın yakınını, uzağını her yeri dolaştık. Ama bir türlü Akya oltalarımıza vurmuyordu. Artık av gününün sonuna gelmiştik. Her avda yaptığımız gibi son umut Sulu Adanın Kuzey batı ucundan Adrasan’a doğru oltaları biraz daha salarak yol almaya başladık.

Sulu Adadan 300 m açılmadan oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Emre’nin heyecanı görülmeye değerdi. Emre heyecandan zangır zangır titremeye başlamıştı. Onların heyecanını görünce her hangi bir hataya mahal vermemek ve heyecanlarını yatışmasını sağlamak amacıyla oltayı istedim.

Taşlıklardan Uzaklaşma Çabası

Olta bendeyken tekne ile daha rahat manevra imkanı olduğu için rahatça Sulu Adanın taşlıklarından 15 dakika kadar tekneyi açtık. Sonra Akya mücadelesine Emre ile devam ettik. Arada Hasret’te Emre’ye yardım etti.

Bir Ara olta gelmez olunca oltaya yeniden müdahale etmek zorunda kaldım. Olta balık üzerindeyken bir yerlere takılmıştı. Tornistan yaparak olta dikleşecek şekilde Akya’nın takıldığı yere doğru yaklaştık. Olta dikleşmeye başladığı esnada Akya’nın asılmasıyla olta takıldığı yerden kurtuldu. Bu duruma en çok Emre sevinmişti. Heyecandan yerinde duramıyordu. Balık kurtulunca bir süre balığı yükseltip Emre’ye verdim. Artık Emre’nin işi kolaylaşmıştı. Emre oltayı çekerken bende Akya avı videosunu çekmeye başlamıştım. Akya teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldık. Emre için bir hasretin bittiği an o andı.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/MdN05T9E_Ac

Balayında Evlilik Hediyeleri Akya Avı Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALAYINDA EVLILIK HEDIYELERI AKYA AVI OLDU için 2 cevap

  1. DENIZ UNVER der ki:

    Çok merak ettim. Gerçekten balayı çiftleri bu özel anlarında neden balığa çıkar?

    Eeee tabii ki anladım. İnsanlar bu özel zamanlarını ölümsüz bir anıyla hep hatırlamak ister. Tıpkı balık avında ki paylaşım ve yakaladıkları büyük balığın yaşattığı büyük coşku gibi.

    • Menderes Yahşi der ki:

      Hayat bir paylaşım değil midir? Paylaşmayı bilmeyenin ne bedi, ne de bereketi olur. Hayatta öğrenilmesi gereken en önemli mesele paylaşımdır. Birilerinin tok olduğu yerde başkaları aç kalırsa, ortaya mutsuzluk çıkar. Mutsuzluk boyutlarına göre yeni olumsuz şekiller bürünür. Mutsuzluğun olduğu yerde dirlik ve birlik olmaz. Evlilik iki insan arasında kurulabilecek en önemli paylaşımdır. Doğada ilk keşfettiğimiz paylaşım ve birlik avcılık ile yaşanmıştır. Kimse karnını doyurmadan diğer güdüleriyle ilgilenemez. Eğer bir çift herkes için çok zor olan bir işi beraberce paylaşarak başarırlarsa kendi birliklerine inançları artar ve birbirlerine olan ihtiyaçlarını keşfederler. Büyük balık avı da evliliğin başında olan çiftler için ilk büyük başarı ve çok büyük bir paylaşımdır. Bu paylaşım onlar için bir ömür boyu hatıralarından silinmeyecek ve coşkuyla anacakları çok değerli bir anıdır. Büyük balık avı başarı ve coşkusu, balayında birbirlerine ve birlikteliklerine yapabilecekleri en büyük hediyedir.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.