KIBRISTAN GELIP ADRASAN BEREKETINI YASADILAR

Kıbrıstan Gelip Adrasan Bereketini Yaşadılar :

Cihan ve arkadaşları iki günlük hafta sonu tur programı için Kıbrıs’tan geldiler. İlk gün sabahı üç kişi olarak tura katıldılar.

Adrasan Sahilinde sabah saat 06.30 da buluşup denize açıldık. Sohbet muhabbetle başlayan balık avı turu aynı şekilde devam etti. İstikametimiz Sulu Adaydı. Fenerin açığını çekerken kaloma hızla akmaya başladı. Günün ilk balığı oltadaydı. Herkes balık avı turunun başlangıcında gelen balıkla çok sevindi. Keyifle oltayı çekmeye başladık. Mücadele beklenenden daha güçlü olunca adrenalinde yükselmeye başladı. Balık teknenin altında dönmeye başladığında sevinç doruktaydı. Sevinçle balığı tekneye aldık. 2,5 – 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Bu balık akşam yemeği olacağı için hemen temizleyerek kanı etten arındırdık. Keyifler yerindeydi.

KIBRISTAN GELIP ADRASAN BEREKETINI YASADILAR

Balığı aldıktan sonra Sulu Adaya doğru yolumuza devam ettik. Arada bir balık kaçırdık. Yol boyunca, Sulu Adada ve çevresinde hemen her yerde bir çok balık oynağı gördük. Fakat bu oynaklardan sırtı çekerek balık avı yapabilmek, genellikle çok zordur. Genellikle çevresinden dolaşıp rapalayı oynağın içinden geçirmeye çalışırız. Bu bazen netice verir, bazen vermez. Bazen dümdüz içlerinden geçerken de balık avlamak mümkün olabilir. Bu durumlarda en doğru yöntem; tekneyi oynağa yakın bir yerde durdurup at çek yaparak oynaktan balık avlamaktır.

KIBRISTAN GELIP ADRASAN BEREKETINI YASADILAR

Yazılı Orkinos Oltamız Şenlendirdi

Öğleden sonra ve daha sonraki gün balık avı turuna Cihan ve Atilla katıldılar. Öğleden sonra bir değişiklik yapıp Pırasalı Ada istikametine gittik. Akşam turunda da sabah turunda olduğu gibi yine oltamıza 3 Kg civarı Yazılı Orkinos takıldı. Sabahki avın tecrübesiyle balık avının keyfini çıkararak oltayı sardık. Balık tekneye yaklaştıkça keyiflerde tepe yapıyordu. Bir yandan Adrasan’ın müthiş güzellikler içeren doğasının keyfini sürerken, bir de balık avı yapmak çok güzeldi. İşte bu güzellikler insanları Adrasan’a aşık edip, senelerce gelmesini sağlıyordu. Her sene Adrasan’a gelmeyi dört gözle bekliyorlar. Gerçekten de güzel duyguların ve adrenalinin bu kadar üst düzeyde yaşandığı bir yere insanlar nasıl gelmesin.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/lzKY4XNH1mQ

Kıbrıstan Gelip Adrasan Bereketini Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.