OGLEN MOLASI VERMEYE HAZIRLANIRKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Öğlen Molası Vermeye Hazırlanırken Akya Avıyla Sevindik :

OGLEN MOLASI VERMEYE HAZIRLANIRKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Ali her sene balık avı turlarına bir sene önceden rezervasyon yaptırarak gelir. Ali balık avı için programını bir sene önceden ayarlaya bilmekte. Her geldiğinde yanında başka bir arkadaşını getirerek, onların da büyük balık avı konusunda bir tecrübesi olması için elinden geleni yapar. Ali’nin sayesinde pek çok arkadaşı büyük balık avı ile tanışarak, bu dünyaya adım attı.

OGLEN MOLASI VERMEYE HAZIRLANIRKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Bugün Ali, Çağatay ile gelmişti. Amaç, Akya avlamaktı. Son günlerde Akya avlarını Pırasalı Ada istikametinde yaptığımız için Pırasalı Adaya doğru dümen kırdık. Yolda yemlik Palamut avı yaptık. Pırasalı Adaya ulaştığımızda, Yemlik Palamut avını bitirmiştik. Pırasalı Adada Akya oltasını hazırlayarak, mavi derinliklere bıraktık. Pırasalı Adada dolaşmadık yer bırakmadık. Artık, öğle saati gelmişti. Son bir tur atarak, Yarasalı Mağara istikametine dönmüştük. Tam Köşeden içeri giriyordum ki, Ali’nin kaloma hızla boşalmaya başladı. Açık suda olmamıza rağmen aşağının kayalık olduğunu düşünerek, tekneyi daha açık suya doğru almaya başladığımda, Ali Akya avıyla mücadeleye başlamıştı. Ali Akya avlamış olmaktan memnun bir şekilde mücadelesini sürdürürken, Akya teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Akya teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldık. Ali ile 8 Kg Yazılı Orkinos avından sonra şimdi de 9 Kg Akya avladık. Akya avları hep bizi sevindirir. Akya avladıktan sonra öğle molası vermeye ve dinlenmeye çekildik.

Öğlen molasını balık avını yaptığımız yere yakın gölgelik bir kovukta geçirdik. Yemek yedik. Sohbet ettik. Güzelce dinlendik. Artık günün ikinci yarısına hazırdık.

OGLEN MOLASI VERMEYE HAZIRLANIRKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Öğle molası bitince bir süre Akya avlamak için dolaştık. Eğer öğleden sonra Akya veya başka büyük balık avı yapabilseydik tut bırak yöntemine uygun bir şekilde geri bırakacaktık. Öğleden sonraki dolaşmalarımız netice vermedi. Bu durum bizi hiç üzmedi. Keyifle sohbet ederek günün keyfini çıkarıyorduk. Çünkü avımızı yapmıştık. Bu aşamadan sonrası çok da önemli değildi. Çok üstelemeyip saat 18.00 gibi dönüşe geçtik. Öğle saatlerinde avlamış olduğumuz Akya bizi yeterince mutlu etmişti.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Paylaşmayı Bilenin Balık Avı Videosu: https://youtu.be/r5UssZBst-o

Öğlen Molası Vermeye Hazırlanırken Akya Avıyla Sevindik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.