KIBRISTAN GELIP ADRASANDA BALIK AVI YAPTILAR

Kıbrıstan Gelip Adrasanda Balık Avı Yaptılar :

İkinci gün sabahı saat 06.00 Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Adrasan Koyunda fazla oyalanmadan Adrasan Feneri açığına doğru yöneldik. Amaç dünkü 3 Kg civarı Yazılı Orkinoslardan sonra Akya avı yapmaktı. Cihan “13 – 15 Kg bir Akya avı yapalım başka bir şey istemem” deyip duruyordu.

KIBRISTAN GELIP ADRASANDA BALIK AVI YAPTILAR

Adrasan Fenerinin açığına yöneldik. İlk balık yemlik olacak boyda geldi. Akya avı için olta atma şansımız olacağı için yüzler gülmeye başlamış ve sinerjimiz artmıştı. İkinci balık da yemlik boyda gelince değmeyin keyfimize. Hemen Sulu Adanın yolunu tuttuk.

Sulu Ada yolunda dün olduğu gibi yine oynaklar vardı. Sulu Adada dolaşırken bir 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı daha yaptık sonra, Akya avı için Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltası hazırlığı bitince Akya avı için dolaşmaya başladık. Saat 10.30 kadar dolaşmamıza rağmen bir kaç Balon Balığı dışında oltalara Akya vurmadı. 10.30 da oltaları toplayıp, Akya avı şansımızı öğleden sonraya bırakarak Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladık.

KIBRISTAN GELIP ADRASANDA BALIK AVI YAPTILAR

Yazılı Orkinos Avladık

Öğleden sonra saat 16.30 buluşup denize açıldık. Adrasan Fenerinin açığında sabah olduğu gibi yemlik Palamut avı için dolaştık. Ama sonuç alamayınca Hacivat Burnuna yönelip Hacivat Burnunun açığını çektik. Açıklara kıyılara bakarak yemlik Palamut avı yapmaya çalıştık. Bir ara kaloma boşalmaya başlayınca sevindik. Oltayı çektiğimizde oltada bu senenin ilk Lambukalarından biri vardı. Lambuka Avı yapmak arkadaşlar için bir değişiklik oldu. Değişik bir balık avı bizi sevindirdi.

KIBRISTAN GELIP ADRASANDA BALIK AVI YAPTILAR

Akşam çökmeye başlamış Akya avı umudumuz kalmamış bir şekilde Arasan Koyunun yolunu tutmuştuk. Adrasan Fenerine yaklaşırken kaloma hızla boşalmaya başladı. Oltayı çektiğimizde rapalanın ucunda 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinos vardı. Sonra aynı bölgede bir kaç tur attık. Her turda bir balık çekiyorduk. Bazılarını tut bırak yaptık. Fakat balıklarda bir gariplik vardı. Her zaman bıraktığımızda şimşek gibi dalan balıklar kuyruk sallayacak mecalleri kalmamış gözüküyordu. Sanki balıkların üzerinde uzun yolun ve devamlı avlanmanın yorgunluğu vardı.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/gCu3vk22FzY

Kıbrıstan Gelip Adrasanda Balık Avı Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.