AKYA OLTASIYLA LAMBUKA AVI YAPTIK

Akya Oltasıyla Lambuka Avı Yaptık :

AKYA OLTASIYLA LAMBUKA AVI YAPTIK

Lambuka okyanus balığıdır. Adrasan’da 20 Temmuz gibi başlayan geçişleri, Eylül başı gibi son bulur. Eylül ayından sonra ara sıra büyükleri görülür. Özellikle kötü havalarda kıyılara yaklaşırlar. Lambukalar çok avcı balıklardır. Büyük sürüler halinde dolaşıp avlanırlar. Bir Lambuka avladığınızda sürünün tamamı teknenin altını doldurabilir. Lambuka’nın geçiş döneminde balık avı yaparken, tekneyi durduğunuzda, teknenin altını bir anda meraklı Lambuka sürüsü çevirebilir. Bir iki tur atıp meraklarını giderdikten sonra, mavi derinliklerde kaybolup uzaklaşırlar. Yüzey oltasıyla avı yapıldığında, bir anda teknenin arkasında balıkların suyun yüzüne atladığını görürsünüz. İşte o anda, Lambuka oltanıza yakalanmıştır. Oltadan kurtulmak için kendisini suyun yüzüne atar. Bu balık oltanıza takıldığında sakın kalomayı sıkmaya çalışmayın. Bırakın biraz yorulsun. Gevşek kaloma ile balıkla mücadele edin.

LAMBUKA AVI

AKYA OLTASIYLA LAMBUKA AVI YAPTIK

Akya avı için çıktığımız balık avı turunda, yemlik Palamut avından sonra, Akya oltası ile Akya’nın peşine düşmüştük. Ara sıra Akya oltasını Balon Balıkları yokluyordu. Bir ara oltada hareket olduğunda Balon Balığı zannettik. Ama oltayı kontrol edince, Balon Balığı gibi hareket etmeyen değişik bir balık olduğuna karar verdik. Akya oltasını çektiğimizde bir de ne görelim. Akya oltasıyla iki tane 50 – 60 cm arası Lambuka avı yapmıştık. Akya oltasıyla Lambuka avı böyle başladı.

Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasıyla birkaç tane Lambuka avı yaptık. Bu şekilde de Lambuka avı keyifli oluyordu. Aynı zamanda öğretici ve hayret vericiydi. Akya avına niyet etmişken Lambuka avıyla  yetinmek zorunda kalmıştık. Lambukalar devamlı yemlere saldırdığından Akya’ya yem kalmıyordu. Yemler bitince Akya avına son verdik. Yeni yem avlayıp büyük balık avına devam edecek zaman da kalmamıştı. Bu balık avı turu Lambuka avıyla son buldu.

Akya oltasına takılan Lambukalardan ikisini yemek için aldık. Sonrasında oltamıza takılan Lambukaları geri saldık. Balıkları geri salmak avını yapmaktan daha keyifliydi. Bu şekilde davranabildiğimiz için balık avı yapmaya hakkımız olduğunu düşünmekteyiz.

AKYA OLTASIYLA LAMBUKA AVI YAPTIK

LAMBUKA AVI

Lambuka Avı Videosuhttps://youtu.be/2FPxqLcjO_Y

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/5bywAUjo9rQ

Akya Oltasıyla Lambuka Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.