KISMETTE VARSA HER SARTTA BUYUK BALIK AVI YAPILABILIR

Kısmette Varsa Her Şartta Büyük Balık Avı Yapılabilir :

Akya Avı Videosu

Sabah erkenden sahilde buluşup tekneye bindik. Hepimiz balık avı turu için hazırdık. Balık avı sahilden 300 metre açıldığımızda, yüzey sırtı çekerek başladı. Önce yemlik Palamut avı yaptık. Palamut’u yem yaparak Akya oltası ile dip sırtısı çekerek Akya avlamak  istiyorduk. Hava müsaade ederse bir ara jigging yöntemiyle balık avı yapmayı da istiyorduk.

KISMETTE VARSA HER SARTTA BUYUK BALIK AVI YAPILABILIR

Palamut avı yaparak Tuzla Koyu civarına geldiğimizde, havanın sert olduğunu açıkca gördük. Bu havada jigging deneme ihtimalimiz yoktu. Eğer, hava müsaade ederse Pırasalı Ada’dan başlayarak yemli dip sırtısı ile Akya avlayacaktık. Yarasalı Mağara önüne geldiğimizde rüzgarın sertliği dolayısıyla, Pırasalı Ada’dan başlama fikirden kesin olarak vazgeçtik.

KISMETTE VARSA HER SARTTA BUYUK BALIK AVI YAPILABILIR

Rüzgar kuzey doğudan esiyordu. O anda balık avı için en uygun yer Gemliyik Koyu çıkışı gözüküyordu. Bu kadar rüzgarda Gemliyik Koyunda bile jigging yapma ihtimalimiz yoktu. En iyisi yemli Akya oltasıyla av yapmaktı. Avladığımız Palamutları kullanarak Akya oltalarını hazırlayıp denize bıraktık. Akya için dolaşmaya başladık. Rüzgar adeta bizim peşimizden ayrılmıyordu.

Aradan yarım saat geçmeden rüzgar doğuya dönmeye başlamıştı. Tam bu sırada oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Akya, oltadaydı. Tekneyi biraz taşlardan uzaklaştırıp motoru durdurduk. Bütün dikkat oltadaydı. Bu balık arkadaşların ilk Akya avı olacaktı. Bu sebeple, büyük bir dikkatle oltamızı çektik. Hava, kötüleşmeye devam ediyordu. Akya’yı tam zamanında avlamıştık. Akya teknenin altında gözükmeye başladığında, rüzgarın etkisiyle, tekne Gemliyik Koyunun sahiline iyice yaklaşmıştı. Akya’yı tekneye alıp fotoğrafları çekip, hemen dönüşe geçtik.

Kısmette Varsa Her Şartta Büyük Balık Avı Yapılabilir

KISMETTE VARSA HER SARTTA BUYUK BALIK AVI YAPILABILIR

Kısmette Varsa Her Şartta Büyük Balık Avı Yapılabilir

Bu kötü hava şartlarına rağmen, güzel bir Akya avlamıştık. Akya tam zamanında oltamızı şenlendirmişti. Balık avı turuna katılan arkadaşlar açısından, büyük bir Akya ile sahile çıkmanın keyfide bir başka oluyor. Her zaman Sahilde büyük Akya avlarına karşı özel bir karşılama olur.

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

En Kısmetlilerin Akya Avı Videosu:  https://youtu.be/Sx3lDhZ35vU

Kısmette Varsa Her Şartta Büyük Balık Avı Yapılabilir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.