ORKINOS AVI

Orkinos Avı :

ORKINOS AVI

Balık avı turundan öncesi bizim evde Gönül’ün, Ali ve Burak için özel olarak hazırladığı kahvaltıyı yaptık. Kahvaltıdan sonra, yönümüzü Sulu Adaya çevirdik. Palamut sırtısı çekerek yol almaya başladık. Balon Balığı dışında, öğle saatine kadar hiçbir balık oltalarımıza vurmadı.

ORKINOS AVI

Öğle molasını, Amerikan Koyunda verdik. Sabahki özel kahvaltıdan sonra, öğle molasında da sucuk ekmek partisi yaptık. Balık yoktu. Ama keyfimiz yerindeydi. Yemekten sonra bir saat kadar uyuduk. Saat 15.15 de uyandık. Önce mıntıka temizliği yaptık. Amerikan yokunun denizden gelen ve sahile bırakılan çöplerini topladık. Bu sayede sahili temizlendi. Özellikle sahil denizin getirdiği çöplerle çok fazla kirlenmişti. Çöpleri de yanımıza alarak Adrasan’a doğru yol aldık. Yol boyunca dip sırtısı çektik.

YEMLIK BALIK ARARKEN DEVASA ORKINOS AVLADIK

ORKINOS AVI

Adrasan Fenerinin önünden geçerken, denizde, normalin dışında dalgalanmalar gördük. Son bir haftadır o bölgede, büyük bir balık, iki defa rapalamızı koparmış, iki defa da, beş on dakikalık mücadeleden sonra, rapaladan kurtulmuştu. Hemen, oltaları topladık. Dip oltalarındaki kurşunları çıkardım. Dip rapalalarını, kurşun ağırlık olmadan çekecektik. Tekneyi, Hacivat yönüne çevirdim. 5 – 6 mil hızla, dip rapalaları ile sırtı çekerek ilerlemeye başladık. Adrasan Feneri ile Hacivat Burnu arasına geldiğimizde, Burak’ın kaloma, hızla boşalmaya başladı. Beşinci şansımız olmuştu. Dört defadır avlayamadığımız balık oltadaydı. Kalomayı hızla boşaltarak, dalmaya çalışıyordu. Burak’dan, kalomaya ayarını değiştirmeden, mevcut kaloma ile çekmeye çalışmasını istedim.

Bu arada oltalarımızı hızla toplayarak, Burak’a yardım edecek duruma gelmeye çalıştık. Biraz sonra Burak yorulunca oltayı Ali aldı. Ali oltayı sararken, balık derin suya doğru dalmaya çalışıyordu. Balığın hareketlerine bakılırsa, bu büyük bir Yazılı Orkinos’du. Balık oltaya ilk takıldığında, “Wahoo – Ceylan Palamut’u olabilir mi?” diye düşünmüştüm. Ama bu balık, muhtemelen büyük bir Yazılı Orkinos’du. Ali yorulunca, oltayı bana verdi. 15 dakika olmuştu. Yazılı Orkinos nispeten yorulduğu için, tekneye yaklaştırmaya başladım. Oltayı tekrar, Ali’ye verdim. Ali, Yazılı Orkinosu teknenin yanına getirdiğinde, kuyruğundan tutarak tekneye aldı. Beşinci denememizde, nihayet bu balık teknedeydi. Peşine düştüğümüz balığı, avlamış olmanın sevincini yaşıyorduk. Başarmıştık.

ORKINOS AVI

ORKINOS AVI

YAZILI ORKINOS AVI

Büyük Balık Avı Videosu : https://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.