PALAMUT AVI TEKNEDEKI ILK BALIK AVI TECRUBESI OLDU

Palamut Avı Teknedeki ilk Balık Avı Tecrübesi Oldu :

PALAMUT AVI TEKNEDEKI ILK BALIK AVI TECRUBESI OLDU

En kıdemli katılımcılarımızdan Ali Bağcı, bir çok arkadaşının büyük balık avı turlarıyla tanışmasına vesile olması dolayısıyla çok değerli bir çaba içinde olmuştur. Bu çabası dolayısıyla Ali’nin benim neznimde çok önemli bir yeri vardır. Bu seferde Onur ile beraber geldi. Onurun bu teknede ilk balık avı olacaktı. Genellikle Antalya Falezler’de olta atmıştı.

PALAMUT AVI TEKNEDEKI ILK BALIK AVI TECRUBESI OLDU

Sabah erkenden buluşup denize açıldık. Ali, Onur’a balık avı turumuz ve avladığımız balıklar hakkında detaylı bilgi verdiği için ben direkt olarak teknede çıkrık makine kullanımı ve kaloma kullanım bilgisi vererek balık avına yemlik Palamut için yüzey sırtısı çekerek başladık. Palamut arayarak Adrasan Koyunun dışına doğru yol alırken Ali’nin getirdiği Ankara Simitleri ile sabah kahvaltısı yapmaya başlamıştık. Ali ile balık avı turunun en güzel anlarından biride sabah kahvaltısı keyfiydi. Özellikle teknede Ankara simidi yemenin keyfine doyum olmuyor. Bu da benim İstanbul’dan buraya kadar getirdiğim alışkanlıklardan biridir.

PALAMUT AVI TEKNEDEKI ILK BALIK AVI TECRUBESI OLDU

İstikametimiz Su Ada

Adrasan Fenerinin açığını çektikten sonra Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başladık. Yolda Onur’un kaloma akmaya başladı. Onur oltasını çekerken “bu benim teknedeki ilk balık avım olacak” diyordu. O keyifle oltasını çekerken bende Onur’un balık avının belgelemekle meşguldüm. Onur 5 dakikalık bir uğraşla balığı tekneye almayı başarmıştı. Bu ilk balığı olması dolayısıyla çok heyecanlıydı. Ali de onca tecrübesine rağmen, Onur kadar heyecanlanmıştı. Hep beraber bu balık avının heyecanını paylaştık.

Onur bu balık avıyla, o günün tek yemlik Palamut avını yaparak, Akya avı için bir yemlik balığı garantilemiş oldu. Daha sonraki zamanda başka yemlik Palamut avı yapamayınca, Zargana avı için takımları değiştirip, yeni takımlara 0,30 mm. 5 kulaç misina ve ucuna da ipek floş taktık. Birkaç Zargana avından sonra, Akya avı için olta çekmeye başlamıştık. O gün kısmette Akya avı yoktu. Avladığımız yemlik balıklarla Balon Balığı besleyerek Adrasan Sahiline geri döndük.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/wcQn8fLDzYE

Palamut Avı Teknedeki İlk Balık Avı Tecrübesi Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.