RAPALA ILE TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFI

Rapala ile Trofe Yazılı Orkinos Avı Keyfi :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

RAPALA ILE TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFI

Saat 15.30 tekneyi demirlediğim yerden çözerken, İlhan’da koşar adımlarla buluşma yerine doğru geliyordu. Adrasan Sahilinden ayrıldığımızda, güneyden sert bir rüzgar esiyordu. Rüzgarın güney batıya dönmesi beklemek ve yemlik Palamut avı yapmak amacıyla, Adrasan Koyunda yarım saat kadar dolaştık. Palamut gelmeyince, Sulu Ada istikametine yöneldik.

RAPALA ILE TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFI

Sulu Ada yolu boyunca rüzgar ve dalgalarla mücadele eder ilerledik. İlerlememiz yavaş oluyordu. Yol boyunca balık hareketi olmadı. Sulu Adaya, rüzgarın ve dalgaların etkisini azaltmak için, Kelleci Koyuna yaklaşarak geçtik. Biz Sulu Adaya geçerken rüzgarda güzey batıya dönüşünü sürdürüyordu. Sulu Adaya yaklaştığımızda rüzgar ve dalgalar rahatsız edici boyuttaydı. Adaya iyice yaklaşıp, Adrasan tarafına doğru yöneldiğimizde kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Oltaları toplarken balık kalomayı boşaltmaya devam ediyordu. Deniz kötüydü. Ama balık güzel mücadele ediyordu. Keyfimiz yerine gelmişti. Denizle bu kadar mücadeleden sonra, nihayet ödülümüzü almıştık. Kısmetimiz bizi Sulu Adada bekliyormuş.

RAPALA ILE TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFI

İlk olarak 3 Kg Yazılı Orkinos avlamıştık. Sonra, Sulu Adanın daha az rüzgar ve dalga alan kuzey kısmında dolaştık. Bu kısımda bir çok balık oynağı vardı. Ama, oltamıza takılmadı. Tekrar ilk balığı aldığımız yere geldiğimizde, kaloma yine şiddetle boşalmaya başlamıştı. Biz oltaları çekerken, etrafımızda büyük bir oynak oluştu. Her taraf balık kaynıyordu. İkinci 3,5 Kg Yazılı Orkinosu da tekneye aldıktan sonra, Akya avı için yemlik balık arayışına başladık. Bu yüzden başka yerlere baktık. 300 – 400 gr Palamutları oynak yaparken gözümle görüyorduk, fakat yakalayamıyorduk. Palamutlar, bol miktarda canlı yemi bulmuş, hem onları yemeye çalışıyorlar, hem de çevredeki büyük balıklardan uzak durmaya çalışıyorlardı. Bu yüzdende, bizim rapalalara bakmıyorlardı.

Yemlik Palamut avı yapabilsek Akya avı kesin gibiydi. Geç olmaya başlamıştı. Sonunda, iki balığı da yakaladığımız yerden bir tane daha 3 Kg Yazılı Orkinos avı yapıp, balık avını sonlandırarak Adrasan’ın yolunu tuttuk.

Rapala İle Trofe Yazılı Orkinos Avı Keyfi

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Çiftlerin Akya Avı Videosu: https://youtu.be/ZmtKROf3gUg

Rapala İle Trofe Yazılı Orkinos Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.