SUNI YEMLER

Suni Yemler :

Çeşitleri

Bu yemleri; kaşık, rapala, jig, silikon yem olarak ayırmak mümkündür. Bunların dışında da suni yemler vardır. Ama burada en çok kullanılanlardan bahsetmek daha doğrudur.

Suni Yemler

Kaşıklar

Ucundaki fırdöndü vasıtasıyla kendi ekseni etrafında dönerek, etrafa parlak yüzeyinden yansımalar saçarak, cazibe yaratan bir sahte yemdir. Maliyetinin düşüklüğü sebebiyle, halen iç sularda yoğun olarak kullanılmaktadır. Denizde, tecrübeli balıkçılar tarafından, kullanılmaya devam edilmektedir. Rapalanın iş yapmadığı ortamlarda, denenmesinde fayda olan, başarısını yıllardır kanıtlamış sahte yemlerin başında gelir. Bazı yerlerde, rapalayı tanımlamak için kullanılır.

Suni Yemler

Rapala

Son yirmi yılın en başarılı sahte yemlerindendir. Çok fazla formata bürüne bilme yeteneğine sahip, her türlü yemin yerini alabilme potansiyeline sahip, çok başarılı bir sahte yemdir. Gelişimi son yıllarda çok hızlanmıştır. Teknolojinin bütün imkanlarını kullanılarak, inanılmaz dengeli konuma gelmiştir. Çok güven veren bir sahtedir. Çok yakın gelecekte, canlı yemin yerini tam ve kesin olarak almaya namzettir. Canlı yem kullanımını azaltarak, balığı arttırma potansiyeline sahiptir.

Suni Yemler

Jig

Son yıllarda flaş başarılara imza atarak, balık avında ön sıralara çıkıp, bütün sahtelerin yerini almış bir yemdir. Namı değer zokanın geliştirilmiş, değişik formlara sokulmuş ve cilalanıp, parlatılarak değişik renklerde ortaya çıkmış halidir. Popülaritesinin kaynağı; diğer sahtelerle av yapılması mümkün olmayan derinliklerde, en düşük maliyetlerle, çok başarılı avlar yapabilme kabiliyetinden gelmektedir. Bu kabiliyetini, teknolojik gelişme rüzgarını arkasına alarak, daha da geliştirebileceğe benzemektedir.

Silikon Yemler

Silikon yemler, her forma kolay adapte olabilme özelliğiyle, kıvrak hareketleriyle, balıkları cezp etmeye devam edecek gözükmektedir. Gelişimi sonsuz gözüken ve her görende hayranlık uyandıran formlara girebilme potansiyeli vardır. Bu değişken, kıvrak form yeteneği ile balıkları da cezp etmektedir. Usta avcının elinde, harikalar yaratmaktadır. Sığ su şampiyonu, silikon yemlerdir. Maliyetinin düşüklüğü sebebiyle, en problemli av meralarının en çok tercih edilenidir. Kılıç ve Orkinos avlarının şampiyonlarındandır. En geniş av yelpazesine sahip olma kabiliyeti vardır.

Ortalama bir avcının çantasında bu yemlerin en azından bir kısmı bulunmalıdır. Eğer hepsi varsa balık avında harikalar yaratabilir.

Rapala ile Sinarit ve Barakuda Avı Videosuhttps://youtu.be/n1mL_R2eApQ

Suni Yemler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SUNI YEMLER için 2 cevap

  1. OSMAN GÜLERYÜZ der ki:

    menderes abicim hayirlı sezonlar dilerim. insallah görüsecegiz

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.