TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

Teknede Olta ile Trança Avı Videosu :

TRANÇA AVI VİDEOSU

TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

Teknede Olta ile Trança Avı Videosu

Balık avı tur sezonu büyük balık avı açısından çok bereketli geçiyordu. Son günlerde her türlü balık avı yapıyorduk. Senelerdir hayalini kurduğumuz Fangri ve Trança gibi avlanması çok zor olan balıkların avlarını yapıyoruz. Bu durum amatör balıkçılık ve balık avı turlarımız açısından çok sevindiricidir. Böylesine değerli balıklar balık avı turlarında avlanmaya devam ederse, olayın boyutu değişir. Bu şekilde insanlar balık avında büyüklük yerine, daha değerli balıkların avına ilgisi artacaktır. Bu da balık avı turlarının kalitesinin yükselmesini sağlayacaktır.

TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

Trança avını yaptığımız tur; sabah erkenden Adrasan Sahilinde tekneye binerek kıyıdan açılmamızla başladı. Her zaman yaptığımız gibi önce yemlik Palamut için yüzey sırtısı çektik. Yemlik balık avı bereketli geçince, hemen Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayarak yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Amaç, bu av yöntemine en fazla gelme ihtimali olan Akya avıydı. Akya avı yapma umuduyla başladığımız balık avımızda büyük bir sürpriz oldu.

TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

Teknede Olta ile Trança Avı Videosu

İki olta da denizde olduğu halde teknenin rölanti hızında dip sırtısı çekerken, kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Kalomanın akışına bakılacak olursa Akya oltadaydı. “Akya avı yapıyoruz” diye on dakika kadar mücadele ettikten sonra, balığın davranışlarında değişiklikler olmaya başlayınca, avladığımız balığın Akya olmadığını anladık. Balık, Akya değilse Sinarit miydi? Balık yükselmeye başladığından merakımızı giderme şansımız olacaktı. Trança teknenin yanına geldiğinde, Sinarit düşüncesi de boş çıkmıştı. Mercan Familyasından bir balık avı yapmıştık. Ama neydi? Trança olma ihtimali vardı. Belki de mercanlardan birinin büyüğü müydü? Her ne olursa olsun, çok değerli 6 Kg bir balık avı yapmıştık.

TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

Tur dönüşü internette araştırınca avladığımız balığın Antenli Mercan (Trança) olduğunu öğrendik. İlk Antenli Mercan – Trança avımızı böylece yemli Akya oltası ile yapmış olduk. Akya oltasıyla bu balıkların avını yapabilmek bizim avcık bilgimizin gelişmesi adına çok ilham vericiydi.

TEKNEDE OLTA ILE TRANCA AVI VIDEOSU

JIGGING YONTEMIYLE TRANCA AVI

Trança videosuhttps://dai.ly/xl5y66

Teknede Olta ile Trança Avı Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.