TURKIYE DENIZLERI TROFE BALIK MERASI OLABILIR

Türkiye Denizleri Trofe Balık Merası Olabilir :

TURKIYE DENIZLERI TROFE BALIK MERASI OLABILIR

Türkiye denizleri trofe balık merası olmaya çok müsaittir. Buna nasıl mı karar veriyoruz? Geçmiş, geleceğin en güzel aynasıdır. Geçmişte olan balıkları düşünmek, gelecekte neler olacağının güzel bir göstergesidir. Üstelik küresel ısınmayla beraber bir sürü değerli trofe balık karasularımızda dolaşmaya başladı. Bu durum yeni trofe balıklarında geleceğinin bir göstergesi.

TURKIYE DENIZLERI TROFE BALIK MERASI OLABILIR

Trofe Balık Miktarını Yeniden Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz?

Öncelikle ekonomik boya ulaşmamış balıkları avlamaktan ivedilikle vazgeçmemiz gerekmektedir. Başlangıçta ekonomik boya ulaşmış balık bulmakta zorluk çekeceğimiz açıktır. Ama aradan 3 – 5 yıl geçince, takip eden her senelerde trofe balıkların hızla çoğaldığını göreceğiz.

TURKIYE DENIZLERI TROFE BALIK MERASI OLABILIR

Ayrıca, trofe balıkların yemi olan ufak balıkların avından da vazgeçilmesi gerekmektedir. Bir denizde ne kadar çok ufak balık varsa, o denizde trofe balık bulma ihtimali de o kadar fazla olmaktadır. Kimsenin dişinin kovuğunu doldurmayacak balıkları avlamayı balıkçılık saymaktan vazgeçelim. Gerçek balıkçılık olan ve denizin ruhuna uygun trofe avların peşine düşelim. Bu daha etik bir av şeklidir.

Büyük Balık Avcısını Olgunlaştırır

Trofe balık avcısı aynı zamanda sportif balık avcısıdır. Çünkü nefsini körlemek için avladığı ihtiyaç fazlası balığı, balık avı ruhuna uygun olarak, başkaları da avlasın diye geri bırakır. Balığa ve başka avcılara duyulan bu saygı, artarak geri döneceğinden, trofe balık miktarında ve trofe balık avcısı sayısında artısı sağlayarak, balıkların daha etkin korunmasını sağlarken, daha geniş kitlenin hızla çoğalan trofe balıktan istifade etmesini sağlayacaktır.

Trofe Balık Avının Ülke Ekonomisine Faydaları

Ufak balık avının bırakılıp, ekonomik balık avına başlanmalıdır. Bu tercih ülke balık stoklarının hızla artması sağlar. Aynı zamanda bu tercih her bir balığın ekonomik değerinin artmasını da sağlar.

Balık miktarı artarken her bir balığın kilosundaki artış, balık stoklarını daha değerli hale getirecektir. Ekonomik boydaki balık miktarında görülen artış ve ufak balıklardan uzak durma çabası, balık stoklarımızın geleceğini garanti altına alan bir çabadır. Bu şekilde balık stoklarımız geri dönülemeyecek şekilde iyileşecektir. Bu ülkenin zenginleşmesidir.

Trofe Balık Merası Videosuhttps://youtu.be/cxNt1B3LJbo

Türkiye Denizleri Trofe Balık Merası Olabilir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.