UZUN SURE HAYALINI KURDUKLARI BALIK AVI

Uzun Süre Hayalini Kurdukları Balık Avı :

UZUN SURE HAYALINI KURDUKLARI BALIK AVI

Hayallerini süsleyen Akya avını Adrasan’da yapabileceklerini çok iyi biliyorlardı. Geçen sene balık avı için rezervasyon yaptırmadan Adrasan‘a geldikleri için balık avına çıkamamışlardı. Geçen sene balık avı tur rezervasyonlarımız çok yoğun olduğundan ve onların Adrasan’da tatil yaptıkları sırada hiç boşluk olmadığı için sahilde güneşlenip merakla yolumuzu gözlerken biz mütemadiyen sabah ve akşam turlarında kıyıya Akya avı yapmış olarak dönüyorduk. Bu durum onları balığa çıkma fırsatı bulamadıkları için üzerken balığın bu kadar bereketli olması dolayısıyla sevindirip hırslandırıyordu. Bu sene rezervasyonlarını yaptırıp Adrasan’a geldikleri için rahatça tur yapma şansımız oldu.

UZUN SURE HAYALINI KURDUKLARI BALIK AVI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Balık avı turu yemlik Palamut avı ile başladı. Palamut avı oldukça bereketliydi. Sulu Ada yolunda bir yandan Palamut avlarken bir yandan da sohbet ediyorduk. Bir yıldır bekleyip yeni öğrendikleri şeylerle çoğalan sorularını sıra ile soruyorlar ve cevaplar alıyorlardı. Sorular cevaplandırılırken Palamut avı da oldukça iyi gidiyordu.

UZUN SURE HAYALINI KURDUKLARI BALIK AVI

Akya Oltasının Hazırlığı

Sulu Adaya vardığımızda her zaman yaptığımız gibi bir tur atıp Akya avı için Akya oltasının hazırlığına başladık. Ben oltaları hazırlarken arkadaşlar merakla “acaba bu turda Akya avı yapmak kısmet olacak mı” diye birbirlerine soruyorlardı. Akya oltalarını hazırlarken onlara kulak kabartıp meraklarına ortak oldum. Stresleri artmasın diye bir gün önce avladığımız trofe Akya avından bahsetmedim. Heyecanlarının azalmaya başlayacakları bir anda heyecanlarını yükseltmek için yedekte beklettim.

Akya oltalarını mavi derinliklere bırakırken trofe Akya ile buluşması dilekleriyle yol almaya başladık. Olta çekmeye, bir önceki gün Akya avı yaptığımız Sulu Adanın güney kısmından başladık. Boğaz kısmına doğru ilerlemeye başladık. Oltaları suya bırakalı on dakika olmadan kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen hemen aynı yerde yine Akya avı yapmıştık. Hemen tekneyi Beş Adalar istikametine doğru açmaya başladım. On beş dakika güney istikametinde yol aldıktan sonra Akya avının keyfini daha iyi yaşamak için olduğumuz yerde mücadeleye devam ettik. On dakika sonra Akya teknedeydi. Bir yıllık hasret bitmişti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/xs5SnINERKw

Uzun Süre Hayalini Kurdukları Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.