HAYALLERININ OTESINDE BALIK AVI YAPTILAR

Hayallerinin Ötesinde Balık Avı Yaptılar :

HAYALLERININ OTESINDE BALIK AVI YAPTILAR

AKYA AVI
Trofe Akya avı yapmak hayali ile geldikleri Adrasan’da hayallerini gerçekleştirme fırsatı buldular. Adrasan’ın bereketli denizi onlara hayalini yıllarca kurduğu Akya’yı verdi. Üstelik hayalini bile kurmaya cesaret edemeyecekleri boyutta 17 Kg trofe Akya ile.

HAYALLERININ OTESINDE BALIK AVI YAPTILAR

Sabah erkenden trofe balık avı sayıklayarak heyecanla Adrasan sahilinde buluştuk. Tekneye binerek önce Adrasan Koyu içinde dolaştıktan sonra Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Yolda çok güzel yemlik Palamutlar avladık. Arada oltalarımıza Ton Balığı diye tabir edilen ve 1000 Kg ağırlığa ulaşabilen Mavi Tuna Orkinosların yavrularından da takıldı. Onları özenle geri bırakıp yolumuza devam ettik.

HAYALLERININ OTESINDE BALIK AVI YAPTILAR

Sulu Adada her zaman yaptığımız gibi bir tur atıp Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltalarını denize bırakarak güney kısmında heyecanla bir tur attık. Son iki gündür aynı yerde 20 Kg civarı Akya avları yaptık. İlk turda Akya’nın oltamıza vurmamış olmasına şaşırarak, yeniden aynı yere geri döndük. Yarı yola gelmeden kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Tekneyi taşlardan uzaklaştırmak için Beş Adalar istikametine dümen kırdım. Akya ile mücadele ederken rölanti hızında açık suya doğru açıldık. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. Bu şekilde teknede bulunan herkes Akya mücadelesinin keyfini çıkarıyor ve balık çekmekten yorulmuş olarak oltayı diğerine veriyordu. Balık çekmekten yorulmak amatör balıkçı için ne büyük bir keyiftir, anlatılmaz yaşanır.

Büyük Balık Mücadelesi

Akya oltaya vurduktan sonra tekneyi yirmi dakika kadar sulu Adadan uzaklaştırdık. Böylece taşlık bölgenin dışına çıktık. Akya hızla basıp aşağıya inerse oltayı takabileceği taşlar olmayacaktı.

Tekneyi durdurduğumuzda artık açık denizdeydik. Bu balık diğerlerine göre daha fazla mücadele ediyordu. Muhtemelen kancalar yanda takılmıştı. Kancalar yandan takılınca dönmesi kolay olduğundan daha kolay basabiliyor. Aradan kırk dakika geçtikten sonra, denizin çok berrak olması sebebiyle teknenin altında Akya gözükmeye başladı. Oltayı sardıkça Akya dönerek tekneye doğru gelmeye başladı. Teknenin yanına kabarcıklar çıkararak geldiğinde uzanıp tekneye aldık. Teknede büyük bir sevinç vardı. Yıllardır süren bir hasret son bulmuştu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/zf4ZQ6niCk4

Hayallerinin Ötesinde Balık Avı Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.