YEMLIK BALIK AVIYLA GUN HIZLI BASLADI AKYA SON ANDA GELDI

Yemlik Balık Avıyla Gün Hızlı Başladı Akya Son Anda Geldi :

Akya avı için, sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşarak tekneye bindik. Adrasan Koyunda açılırken, Palamut avı için 7 cm yüzey rapalalarından oluşan takımlarımızı denize bırakarak, sırtı çekmeye başladık. Adrasan Feneri civarında, ilk Palamutları avlamaya başladık. Balon Balığı ihtimaline karşı, gün boyu kullanmak üzere, on adet Palamut avlamamız gerekmekteydi. Adrasan Feneri açığında attığımız birkaç turdan sonra, bir saat içinde on adet yemlik Palamut’u avlamayı başarmıştık.

GUNUN HANGI ZAMANLARINDA BALIK AVLAMAK VERIMLIDIR

YEMLIK BALIK AVIYLA GUN HIZLI BASLADI AKYA SON ANDA GELDI

Yönümüzü Tuzla Koyu istikametine çevirerek, yol almaya başladık. Tuzla Adaları önüne varana kadar, yolda avladığımız birkaç Palamut’u denize geri bırakarak, Tut Bırak Yöntemine örnek teşkil edecek video çekimlerini yaptık. Bu şekilde, hedeflenen balıktan sonrasının alınmayarak denize bırakılması gerektiği mesajını vermeyi hedeflemiştik. Tuzla Adaları açığına vardığımızda, artık Palamut avından vazgeçerek yol almaya devam ettik. Tuzla Koyuna uğramadan istikametimizi Pırasalı Adaya çevirerek, Pırasalı Adada Akya avı için olta atmaya karar verdik.

YEMLIK BALIK AVIYLA GUN HIZLI BASLADI AKYA SON ANDA GELDI

Pırasalı Adaya vardığımızda, Akya oltalarını hazırlamak için durduk.. Oltalar hazır olunca sırayla denize bıraktık. Akya için sırtı çekmeye başladık. Pırasalı Ada civarında Balon Balıkları dışında oltalara takılan balık olmadı. Yemleri yenileyip Gemliyik Koyuna yöneldik. Gemliyik Koyunda da Balon Balıkları ile karşılaştık. Gemliyik Koyundan, Tuzla Koyuna yöneldik. Tuzla Koyunda hiçbir hareket olmayınca öğle molası için Akseki Koyunun yolunu tuttuk.

Öğleden sonrası turuna Palamut avı başladık. Birkaç Palamut avlayınca Akya oltalarını hazırladık. Tuzla Adalarının önünde olta çekmeye başladık. Saat 17.30 gibi oltalardan biri hareketlenmeye başladı. Hareketlenmeyi kalomanın boşalması izledi. Akya oltamıza takılmıştı. Akya’nın oltalarımıza takılması hepimizi heyecanlandırmıştı. Diğer oltayı hızla toplayarak, Akya olan oltayı sırayla çekmeye başladık. Bir süre sonra Akya yorulmaya başlamıştı. Akya teknenin altında gözükmeye başladığında güneş batmış, ışık azalmaya başlamıştı. Akya tekneye aldığımızda teknede büyük sevinç yaşandı. Bir balık avında daha Akya avlayarak arkadaşların Akya hasretine son vermiştik. Darısı herkesin başına…

YEMLIK BALIK AVIYLA GUN HIZLI BASLADI AKYA SON ANDA GELDI

AKYA AVI

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/k8NUCMudNi4

Yemlik Balık Avıyla Gün Hızlı Başladı Akya Son Anda Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.