ZARGANA AVI SEVINDIRDI AKYA AVI SONRAYA KALDI

Zargana Avı Sevindirdi Akya Avı Sonraya Kaldı :

Akya avı hayali ile sabah erkenden Adrasan sahilinde buluşup denize açıldık. Yemlik Palamut avı için Adrasan Koyunda bir kaç tur attıktan sonra, oltalarımıza balık vurmayınca Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Ada yolu boyunca da balıklar oltamızı ziyaret etmedi. Hiç bir vuruş olmadan, sohbet ederek ve güzel manzaranın tadını çıkararak Sulu Adaya vardık.

ZARGANA AVI SEVINDIRDI AKYA AVI SONRAYA KALDI

Sulu Adada ve çevresinde deniz güzel, hava sakindi. Balık avı yapmak için her şey müsait gözüküyordu. Tek eksik oltalarımıza bir şeylerin vurmamasıydı. Sulu Adanın Adrasan’a bakan tarafında bir süre yemlik balık için dolaştıktan sonra, açık deniz kısmına bakmaya karar verdik. Açık kısmı çekerken Beş Adalar istikametine yöneldiğimiz esnada kaloma boşalmaya başladı. Kaloma şiddetle boşalınca, gelen balığın yem balığı olamayacak kadar büyük olduğunu anladık.

Hemen oltalarımızı toplayarak, avladığımız balığı daha rahat çekmek için pozisyonumuzu ayarladık ve yardımlaşarak balığı tekneye aldık. 2 Kg üzeri bir Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Balık yemek için güzeldi, ama yem yapmak için hiç uygun değildi. Akşam yemeği olacağı için balığı hemen temizleyerek kanından arındırdık. Kanından hemen arındırılan Orkinos aile bireylerinin eti daha iyi oluyor.

ZARGANA AVI SEVINDIRDI AKYA AVI SONRAYA KALDI

Büyük Balık İçin Zargana Avı

Bir süre daha yemlik Palamut için dolaştıktan sonra, Palamut avından vazgeçerek Zargana avı yapmak için ucunda ipek floş bağlı olan Zargana oltasını denize bırakıp, kıyıya çok yakın dolaşmaya başladık. İlk olarak Sulu Adanın Güney tarafını çekerken bir tane Zargana avı yaptık. Sonra adanın Adrasan tarafına geçip üç tane daha Zargana avı yaptık. Yeterince Zargana olunduğu için Akya avı için Akya oltasını hazırlayıp, çekmeye başladık. Bir saat kadar dolaşmamıza rağmen Balon Balıklarının dışında oltalara başka balık vurmadı.

ZARGANA AVI SEVINDIRDI AKYA AVI SONRAYA KALDI

Öğle molası için Amerikan Koyuna gittik. Saat 16.00 öğleden sonrası turuna başladık. Kelleci Burnunun yanındaki ağaçlıklı koyun önünde Zargana avı yapıp, Kelleci Burnunun açığında Akya avı için dolaştık. Bütün uğraşlarımıza karşılık Akya avı yapmak kısmet olmayınca, saat 19.30 gibi bir tane daha Yazılı Orkinos avlayarak Adrasan’a döndük.

Zargana Avı Videosuhttps://dai.ly/x1wtxol

Zargana Avı Sevindirdi Akya Avı Sonraya Kaldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.