AKYA AVI EN BUYUK HAYALIYDI

Akya Avı En Büyük Hayaliydi :

AKYA AVI EN BUYUK HAYALIYDI

Ufak balık avının vermiş olduğu doygunlukla keyfinin azalması, insanları daha büyük balık avının özlemine sokar. İnternette büyük balık avı için araştırma yapanlar http://www.adrasanbalik.com ve http://deepfishing.com/ siteleri ile bize ulaşarak büyük balık avı turunun heyecanını yaşarlar.

AKYA AVI EN BUYUK HAYALIYDI

Emirali, internetten yapmış olduğu araştırmalardan edindiği bilgiyle kendine göre bir donanım yapıp, bizi arayarak rezervasyon yaptırıp balık avı turuna geldi. Sabah güneş doğarken yemlik Palamut avı için Adrasan Koyunda sırtısı çekmeye başlamıştık. Hava çok güzeldi. Karadan esen kuzey batı rüzgarı denizi koy içinde çarşaf gibi yapmıştı. Koy içinde bir kaç yemlik Palamut avladıktan sonra Sulu Ada istikametine dümen kırdık.

AKYA AVI EN BUYUK HAYALIYDI

Adrasan Feneri açığı genellikle çok iyi balık yaptığından orada biraz oyalanıp Sulu Ada yoluna koyulduk. Sulu Adaya giderken sohbet edip kahvaltının keyfini çıkardık. Deniz üzerinde çok bir hareket gözükmüyordu. Sulu Adaya kadar da hareket olmadı. Sulu Adada bir kaç Palamut avından sonra, Akya oltalarını hazırlamak için adanın açığına çıktık. Akya oltaları hazır olunca, Akya avı başladı. Öğlene kadar umutla dip sırtısı yapmamıza rağmen, Akya oltalarımızı şenlendirmedi.

Akya Avı Mücadelesi

Saat 15.00 kadar Amerikan Koyunda verdiğimiz öğlen molasından sonra, 1,5 mil olan Sulu Adaya kadar Palamut için olta çektik. Yolda aldığımız iki Palamut’u yem yapıp oltaları sıra ile suya bıraktık. İlk olarak Emirali’nin oltayı bırakmıştık. Tam benimkini salmaya başlamıştım ki, daha 5 m oltayı bırakmadan, 7 mil hızla giderken, Akya kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Şaşkınlık ve sevinci aynı anda yaşadık. Sabahtan beri hasretle beklediğimiz balık, oltaları henüz salarken atlamıştı. Benim oltayı toplayıp tekneyi açığa doğru aldık. Bu arada mücadele bütün şiddetiyle devam ediyordu. Tekneyi on dakika kadar dışa aldıktan sonra durup balıkla mücadelemize orada devam ettik.

Emirali daha önce Akya avı yapmadığı için onun için çok iyi bir deneyim olmaktaydı. O halinden memnun balıkla mücadele ederken yorulduğunda, bende ona yardım ediyordum. Yarım saatlik mücadeleden sonra, Akya teknedeydi. Bir hayal daha gerçek olmuştu…

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/D91IKDqztnA

Akya Avı En Büyük Hayaliydi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.