BUYUK BALIK AVI KEYFI

Büyük Balık Avı Keyfi :

Büyük Balık Avı Keyfi

Son on yıl içinde internet’in hayatımıza çok hızlı bir şekilde girmesiyle, buna bağlı olarak kurulan balık avı turu siteleri, form siteleri ve Yaban TV gibi televizyon kanalları vasıtasıyla, özgün ve özgür paylaşımlarla balık avı sevdalılarının bilinç düzeyinde çok hızlı bir yükselme oldu. İnsanlar bildiklerini hiç bir kısıtlama yapmadan olduğu gibi paylaştıkları ve bilgi saklamanın bir anlamı kalmadığı için her şeyi kolayca öğrenebilir hale geldiler. Bu bilgileri dikkatlice değerlendirenler balık avı konusundaki bilgilerini daha balık avı turlarına katılmadan en üst düzeye taşımaya başladılar. Bu şekilde bir çok konuda bilinçlenen balık avı sevdalıları, balığın hızla azaldığı meralarda daha üst düzey avlar yapmayı başarabildiler.

Büyük Balık Avı Keyfi

Burada en önemli konu; Türkiye’nin biten balık stok’una karşılık, büyük balık avı yapma başarısı göstermektir. Bu sayede “balık stokunu bitiren küçük balık üstündeki baskıyı kaldırıp büyük balık avına yönelerek, balık stokunun tekrar artışa geçmesinin sağlanabileceği mesajını vermektir.” Bu sebeple her olumsuzluğa rağmen büyük balık avına devam ediyoruz. İnsanlar belki kendi çaplarında çok adetli balık avlarını, balık göçlerinin yoğun olduğu dönemlerde yapabiliyorlar. Ama biz bir tane 10 Kg ve üstü balık avı yaptığımızda bizim avlarımızı konuşmayı tercih ediyorlar. 10 Kg büyük bir balık karşısında adetli balık avının hiç bir önemi kalmıyor.

Büyük Balık Avı Keyfi

Ufak Balıkları Koruyanın Büyük Balığı Olur

Her kese şu uyarıda bulunuyorum; “küçük balık avına devam edilmesi durumunda, avlayacak balığımız kalmayacak“. Bir süre sonra ufak balığın azalması dolayısıyla, göç balıkları da bizim kıyılarımıza uğramaz olacak. Göç balıklarının kıyılarımıza uğramaması en büyük tehlikedir. Bir denizde canlı kalmazsa, o deniz ölür. Artık bu sürecin sonundayız. Hiç vakit kaybetmeden küçük balık avından vazgeçip, büyük balık avına yönelmemiz gerekmektedir. Burada slogan şu olabilir; “Her dakika ufak balık vuruşları yerine günde bir kere, kalomayı şiddetle boşaltan büyük bir balık vuruş yaşayalım”.

Büyük Balık Avı Keyfi

Büyük Balık Mücadelesi

Küçük balık avından bıkıp büyük balık avına yöneldiğimizde, büyük balık avının o doyumsuz keyfini yaşayarak balık avlamanın ne olduğunu yeniden keşfederiz. Büyük balık avının insanda yaşattığı adrenalin patlaması ve balığın büyüklüğünün bizde yaratmış olduğu şefkat duygusu, değişik duyguların insanda nasıl harmanlandığını anlatan çok güzel örneklerdendir. Bu değişik anları aynı zaman diliminde yaşayan insan büyük balık avından vazgeçemez olur.

Büyük balık avı, küçük balığın büyümesi ve balık stokunun çoğalması için en önemli fırsattır. Bu fırsatı değerlendirip balığımızı çoğaltıp, balık avı turları vasıtası ile zengin yabancı turisti ülkemize çekerek zenginleşelim. Bu şekilde, daha fazla kişi başı turizm gelir ve daha uzun gün sayısı elde edebiliriz. Elde edilen yüksek gelir, daha başka alternatif turizm faaliyetlerini tetikleyerek, ülkenin turizm gelirlerini hayal edilemeyen noktalara taşıyabilir.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Büyük Balık Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.