AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Akya Avımız Rekor Balıkları Olarak Beklentilerini Aştı :

AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Arkadaşlarımız her fırsatta Isparta’dan gelip büyük balık avına katıldılar. Büyük balık avlayabileceklerine olan inançları çok üst seviyedeydi. Bu motivasyonla pek çok turda beraberce büyük balık avı yaptık. Bu Akya avımız bunların içinde en büyüğü oldu.

AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Heyecanla Adrasan Sahilinden Açılıyoruz

Sabah erkenden sahile ulaştığımda arkadaşlar at çek yapıyorlardı. Kanoyu denize indirirken onlarda balık avı turumuz için hazırlandılar. Sonra tekneyi kıyıya yanaştırıp onları aldım. Adrasan Koyunda açılırken yemlik balık için yüzey sırtısı çekmeye başladık. Koyun dışına çıkmadan iki tane yemlik avladık. Sonra oltaları topladık. Sulu Ada istikametine doğru hızlıca yol almaya başladık. Bu esnada sohbet ederken sabah çayımızı yudumlamaya başladık. Hava ve deniz güzeldi. Sohbet iyice koyulaşmıştı.

AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Canlı Yem İçin Bir Olta Çekiyoruz

Sulu Adaya yaklaşırken bir oltayı suya bıraktık. Bir tane canlı yem avı yaptık. Balığı tekneye alır almaz Akya Oltasını hazırladık. Canlı yemi suya bıraktık. Büyük balık avı başladı. Biran evvel büyük balık avı mücadelesine başlamak için heyecanlıydık. Heyecanımız kalomanın hızla boşalmasıyla biraz daha arttı.

AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Büyük Balık Bizi Hiç Bekletmiyor

Akya kalomayı boşaltırken tekneyi Sulu Adanın açığına doğru çevirdik. Bir süre bekleyip kancanın balığa geçtiğinden emin olunca kalomayı biraz sıktık. Sonra Akya ile mücadelemiz başladı. Mücadelenin gücüne bakarak balığın büyük olduğunu anladık. Bu yüzden 80 m suyuna çıkıncaya kadar 2 mil hızla yol aldık. Tekne giderken balığı yormak ve mücadele etmek daha kolay oluyor. Oltada büyük balık olunca bu yöntemi daha uzun süre uygularız. Balığı bu şekilde yorarak tekneye alma ihtimalimiz daha fazla artar.

AKYA AVIMIZ REKOR BALIKLARI OLARAK BEKLENTILERINI ASTI

Derin Suda Mücadeleye Güvenle Başlarız

Yeterince açığa çıkınca motoru kapatıp sessiz bir ortamda mücadelemizi sürdürdük. Sessizliği sadece kaloma sesi bozuyordu. Balıkla mücadelemizi 20 – 25 dakika kadar büyük bir hevesle sürdürdük. Her şeye rağmen balık bizi sonuna kadar yordu. Artık iyice tükendiğimizi hissettiğimizde balık teknenin altında gözükmeye başladı. Suyun içinde geniş daireler çizerek yukarı doğru yükseldi. Biraz sonra teknenin yanına geldiğinde tekneye aldık. Arkadaşlar balığın büyüklüğünü görünce çok mutlu oldular. Bu kadar büyük bir balık beklemiyorlardı. Şimdiye kadar beraberce avladığımız en büyük Akya teknedeydi.

Keyifle sohbet ederek Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik. Hepimiz çok mutluyduk. Böyle güzel avlar yapabildiğimiz için Allah’a şükrediyorduk. Balığı sahile çıkardığımızda bir sürü insan balığı görüp arkadaşların yanına geldi. Onlar da fotoğraf çektirip, çeşitli sorular sorarak balığın keyfini çıkarıyordu. Bu avımız pek çok insan için mutluluk vesilesi olmuştu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/3Uzp04KcJAc

Akya Avımız Rekor Balıkları Olarak Beklentilerini Aştı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.