AKYA AVINDA TUT BIRAK BOYUTU

Akya Avında Tut Bırak Boyutu :

Güzel bir günde Adrasan’ın bereketli sularına açılıyorduk. Balık avı tutkunlarımızdan Cem Norveç’ten memleketi olan Antalya’ya Adrasan’ın bereketli sularında, daha önce yaptığı gibi, balık avı turuna katılmak için gelmişti. Kardeşi Cenk’te ona Antalya’dan eşlik ediyordu.

AKYA AVINDA TUT BIRAK BOYUTU

Cem ve Cenk daha önce katıldıkları balık avında 3 Kg Sinarit avı yapmışlardı. Bu balık avı turunda amaç trofe Akya avı yapmaktı. Adrasan Koyunda yemlik Palamut avı için dolaşırken, kuzey doğudan esen nispeten sert rüzgarı fark edince, yönümüzü Pırasalı Adaya çevirdik. Musa Dağının koruması altında Pırasalı Adaya kadar yemlik Palamut avı yaparak çıktık. Pırasalı Adanın etrafında bir kaç tur attık. Sonra Akya oltalarını hazırlayıp Akya avlamak için dip sırtısı çekmeye başladık.

AKYA AVINDA TUT BIRAK BOYUTU

Pırasalı Ada, Gemliyik Koyunu yemli dip sırtısı çekerek geçtikten sonra Tuzla Koyuna geldik. İlk Akya, Tuzla Adalarının açığında oltalarımıza vurdu. 15 dakikalık uğraştan sonra 4 Kg Akya teknedeydi. Balık küçük olduğu için hiç tereddüt etmeden, Tut Bırak Yöntemine uygun olarak geri bıraktık.

AKYA AVINDA TUT BIRAK BOYUTU

Akya Avında Tut Yöntemi

Geri bırakmış olduğumuz Akya’nın ileri ki yıllarda daha büyüyüp çoğalarak bir çok oltayı şenlendirebileceği düşüncesiyle mutlu olarak, yemi tazeleyip yeni ve büyük bir Akya’nın peşine düştük.

Akseki Koyunun açığında tekrar kaloma hızla boşalmaya başladı. İlk balıkla acemiliğimizi attığımızdan bu balığı çekmemiz ilkinden daha kısa sürdü. Bu balık da aynı boyda olduğu için henüz diriliğini kaybetmeden bu balığı da geri bıraktık. İkinci Akya mavi derinliklerdeki özgürlüğüne dalarken, bizde Akseki Koyunda öğle molası vermeye gittik.

Saat 15.00 gibi yemlik Palamut arayışımız, iki tane Palamut avlayınca son buldu. Akya oltalarını hazırlayıp Tuzla Koyunun açığından Akya avlamaya başladık. Balık avı çok keyifli ve bereketli geçmesine karşılık, Cenk’in akşama balık yeme isteğini karşılamaktan uzak kalıyordu. Bu sebeple bundan sonra avlayacağımız balığı almaya karar verdik. Akseki Koyuna yeni girmiştik ki, Cenk’in kaloma boşalmaya başladı. Cenk, akşam yemek istediği Akya’yı çekmek için mücadele ediyordu. 15 dakikalık uğraş sonrasında, Cenk muradına ermişti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://dai.ly/x29dcrl

Akya Avında Tut Bırak Boyutu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.