NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Norveçteki Balık Bolluğunu Adrasanda da Yaşadı :

AKYA AVI VIDEOSU –

Güzel bir günde Adrasan’ın bereketli sularına açılıyorduk. Balık avı tutkunlarımızdan Cem Norveç’ten memleketi olan Antalya’ya Adrasan’ın bereketli sularında, daha önce yaptığı gibi, balık avı turuna katılmak için gelmişti. Kardeşi Cenk’te ona Antalya’dan eşlik ediyordu.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Cem ve Cenk daha önce katıldıkları balık avında 3 Kg Sinarit avı yapmışlardı. Bu balık avı turunda amaç trofe Akya avı yapmaktı. Adrasan Koyunda yemlik Palamut avı için dolaşırken, kuzey doğudan esen nispeten sert rüzgarı fark edince, yönümüzü Pırasalı Adaya çevirdik. Musa Dağının koruması altında Pırasalıya kadar yemlik Palamut avı yaparak çıktık. Pırasalı Adanın etrafında atılan bir kaç turdan sonra, Akya oltalarını hazırlayıp Akya avlamak için dip sırtısı çekmeye başladık.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Pırasalı Ada, Gemliyik Koyunu yemli dip sırtısı çekerek geçtikten sonra Tuzla Koyuna geldik. İlk Akya, Tuzla Adalarının açığında oltalarımıza vurdu. 15 dakikalık uğraştan sonra 4 Kg Akya teknedeydi. Balık küçük olduğu için hiç tereddüt etmeden, Tut Bırak Yöntemine uygun olarak geri bıraktık.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Büyüde Gel

Geri bırakmış olduğumuz Akya’nın ileriki yıllarda daha büyüyüp çoğalarak bir çok oltayı şenlendirebileceği düşüncesiyle mutlu olarak, yemi tazeleyip yeni ve büyük bir Akya’nın peşine düştük.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Akseki Koyunun açığında tekrar kaloma hızla boşalmaya başladı. İlk balıkla acemiliğimizi attığımızdan bu balığı çekmemiz ilkinden daha kısa sürdü. Bu balık da aynı boyda olduğu için henüz diriliğini kaybetmeden bu balığı da geri bıraktık. İkinci Akya mavi derinliklerdeki özgürlüğüne dalarken, bizde Akseki Koyunda öğle molası vermeye gittik.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI

Saat 15.00 gibi yemlik Palamut arayışımız, iki tane Palamut avlayınca son buldu. Akya oltalarını hazırlayıp Tuzla Koyunun açığından Akya avına başladık. Balık avı çok keyifli ve bereketli geçmesine karşılık, Cenk’in akşama balık yeme isteğini karşılamaktan uzak kalıyordu. Bu sebeple bundan sonra avlayacağımız balığı almaya karar verdik. Akseki Koyuna yeni girmiştik ki, Cenk’in kaloma boşalmaya başladı. Cenk, akşam yemek istediği Akya’yı çekmek için mücadele ediyordu. 15 dakikalık uğraş sonrasında, Cenk muradına ermişti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://dai.ly/x21jt79

Norveçteki Balık Bolluğunu Adrasanda da Yaşadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

NORVECTEKI BALIK BOLLUGUNU ADRASANDA DA YASADI için 2 cevap

 1. Irfan Unver der ki:

  Okuması, resimlere bakılması çok keyifli bir yazı. Her ne kadar aralara İngilizce sıkışmış olsa da… Ancak burada en önemlisi, her bulduğunu tekneye doldurup doyma bilmeyen, kökünü kazıyıncaya kadar uğraşıyı avcılık sanan cahillerin yanında, Menderes ve benzerlerin olması bir mutluluk kaynağıdır.. İşte medeniyet, gelişmişlik bu olsa gerek. İşte çevreye saygı bu olsa gerek…
  Yolun açık olsun. Selamlar olsun Menderes.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Teşekkürler. Amacım, insanları balık avı konusunda bilinçlendirmek. Böylece ülke balık rezervlerimiz çoğalacak. Çoğalan balık rezervleriyle Türkiye’de büyük balık avı turizmini yapılabilecek. Bu sayede turizmi gelirleri ve konaklama gelirleri arttırılarak ülke milli gelirine ciddi katkı sağlanacak.

   Niçin büyük balık avı turizmi. Bu makalede de görüldüğü gibi, büyük balık avının insan psikolojisi üzerinde büyük bir tatmin yaratan özelliği var. Bu tatmin hem bir balıkla insanın gözünün doyması açısından. Hem de bir büyük balıkla daha çok insanın karnını doyurabilmesi açısından. Ayrıca büyük balık büyük bir insan gurubu tarafından bir ziyafet sofrasında tüketildiğinde o topluluk arasında birleştirici özelliğe de sahip. Büyük balığa nereden baksan refah ve mutluluk kaynağı.

   Bu konuda slogan şöyle:
   Denizdeki balığını koru, balık avı turizmiyle refahını arttır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.