Amatör Balıkçılık Turizm İzin Belgesi

Amatör Balıkçılık Turizm izin Belgesi :

Yeni Mevzuat bilgisi için gerekli link

2020 – 2022 Dönemi

DİKKAT

Turizm İzin Belgesi 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren “Ticari Amaçlı Amatör Balıkçılık Turizm İzin Belgesi” olarak değiştirilmiş ve ticari kapsama alınmıştır.

Değişiklik Link’i:

Lütfen Yukarıdaki Link’e Bakınız.

——– ——————– ————-

2016 – 2020 Dönemi

Yeni belge için: “4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/36) 1 eylül 2016 – 31 Ağustos 2020 arasında geçerlidir.” bakınız. 

***************!************!*************

2012 – 2016 Dönemi

DİKKAT: YENİ KULLANIM ŞEKLİ FARKLIDIR. “ESKİ MEVZUAT” ARŞİV BİLGİSİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMELİDİR.

ESKİ MEVZUAT

Amatör Balıkçılık Turizm izin Belgesi

Kimler Turizm İzin Belgesi Alabilir

Yabancı turistleri balık avı turuna çıkarmak için Tarım İl Müdürlüklerinden alınması gereken bir belgedir. Vergi mükellefi gerçek ve tüzel kişiler bu belgeyi talep edebilmektedir. Bu belgelerin geçerlik süresi iki yıldır. Süresi biten belgeler, sürenin bitiş tarihine bakılmaksızın, ilgili kişilerin talebi üzerine yenilenir. Bu belge, yabancı turistlerin balık avı turuna çıkarmak için zorunlu bir belgedir.

Amatör Balıkçılık Turizm izin Belgesi

Amatör Balıkçılık Turizm İzin Belgesinin Kullanımı

Turizm izin belgesi sahibi olan kişilere yabancı turistler balık avı turuna çıkmak için başvurduğunda, önce balık avı turu tarihi belirlenir. Rezervasyon tarihine bir gün kala turizm izin belgesi sahibi belgesi ile Tarım İl veya İlçe müdürlüklerine başvurarak, rezervasyon sahiplerinin ismine düzenlenecek olan avlanma pulunu, bedelini ödeyerek alır. Avlanma pulu üç gün için geçerlidir. Adına avlanma pulu düzenlenen yabancı uyruklu kişiler arzu ederlerse, avlanma pulunu alan turizm izin belgesi sahibi balık avı turu düzenleyen kişi ile üç gün boyunca diledikleri gün veya günlerde balık avına çıkabilirler. Avlanma pulu alındığı tarihten itibaren üç gün içinde kullanılmalıdır. Kullanılmayan belge bir başka zaman kullanılamaz. Kullanım süresi içinde bir başkasına devredilemez. Sadece turizm izin belgesi sahibi ile balık avı turuna çıkabilir.

Amatör Balıkçılık Turizm izin Belgesi

Tarım İl veya İlçe Müdürlüklerinde avlanma pulu düzenlenirken katılımcı kişinin ismi, balık avı turunun yapılacağı bölge bilgisi avlanma pulu üzerine yazılır. Bu sebeple, balık avı turuna pulun adına düzenlenilen kişi ile çıkılır ve pulda belirtilen bölge dahilinde av yapılır. Avlanma pulu düzenlenirken Tarım İl veya İlçe Müdürlü, avlanılacak bölge ve kişi hakkında Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığına yazılı bilgi verir.

Bu yazılı bilgi üzerine Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ilgili bölge Sahil Güvenlik Komutanlığına veya en yakın Sahil Güvenlik Komutanlığına görev çıkarır. Bu görev üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı bot veya helikopteri ile kontrole gelir. Genellikle kontroller gözle yapılır. Ama Sahil Güvenlik Komutanlığı gerekli görürse, belge kontrolü de yapabilir. Bu sebeple ilgili kişilerin pasaportları, turun düzenlendiği teknenin bütün evrakları ile turizm izin belgesi ve avlanma pullarını hazır bulundurması zorunludur. Aksi durumda Sahil Güvenlik işlem yaparak, turu sonlandırır. Sahile dönmesini talep eder. Sahile dönüp evraklar ibraz edildiğinde, turun devamına izin verilir.

Amatör Balıkçılık Turizm İzin Belgesi

Turizm İzniyle Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/CpSP0-JsOMY

Amatör Balıkçılık Turizm İzin Belgesi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, FOTOGRAFLAR, MEVZUAT kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.