ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Artık Büyük Balık Avı Yapmak istiyoruz :

Deniz kenarından uzakta yaşatan insanlar balık avına genellikle göl, nehir ve dere kenarlarında başlarlar. Önceleri bilgi ve tecrübeleri az olduğu ve fazla masraf yapma imkanları olmadığı için ufak balıkla başlarlar. Bilgi ve tecrübeleri arttıkça daha fazla masraf yaparak büyük balık avına kayarlar.

ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Büyük balık avı birçok zorluğu bünyesinde barındırdığı için bilgi ve tecrübe olmadan yapılması mümkün değildir. Bilgi ve tecrübe arttıkça alternatif avlanma yöntemleri çeşitlenir. Bu durum masrafların artmasını beraberinde getirir. Masraf yapmak da maddi imkanlarla doğru orantılıdır. Yapılan masraf miktarı av çeşitliliğinin artması anlamına gelir.  Çeşitlenen av yöntemleri bilgi ve tecrübenin daha üst düzeye çıkmasını sağlar. Bu döngü bu şekilde devam eder.

ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Bir aşamadan sonra göl, nehir ve dere kenarlarında av yapmak yeterli gelmez. Denizde ve derin sularda büyük balık avı yapmak isterler. Arzu edilen avın en iyi yapıldığı kabul edilen yere gidip, oradaki bilgi ve tecrübeyi edinme ihtiyacı ortaya çıkar. Hemen araştırma yapılıp gerekli bilgiye ulaşılır. Rezervasyon ayarlanır.

ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Rezervasyon gününün gelmesi dört gözle beklenir. Bu arada her türlü muhtemel hazırlıklar yapılır. Rezervasyon günü heyecanla ava çıkılır.

ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Balık Avı Eğitimi

Katıldıkları balık avı tur rehberinin bilgi ve tecrübesi onların bu turdan ne kadar çok faydalanacaklarını belirleyen temel etkendir. Bu turda elde edilen bilgilerin düzeyi, avlanma ihtimali olan trofe balığın yaratacağı mutluluktan çok daha üstündür. Burada hemen akla şu deyiş geliyor; “bana balık verme, balık tutmayı öğret”.

Katıldığı balık avı turunda büyük balık avının nasıl yapıldığını öğrenen insanlar, bu işin inceliklerini öğrenmek için daha sonra birkaç tura daha katılırlar. Bu şekilde bilgileri pekiştirince kendi tekneleri ile büyük balık avına çıkmaya başlarlar.

ARTIK BUYUK BALIK AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Kendi başına çıkılan balık avlarında, daha önce başkaları tarafından yapıldığı için fark edilmemiş, öğrenilmesi gereken pek çok şey olduğunu görürler. Bunların öğrenilip, içselleştirilmesi ile artık kendi başlarına büyük balık avı yapabilir düzeye gelirler.

Bundan sonrasında çıkılan av sayısı arttıkça ustalık seviyesi de artar. Sonrası öğreticilik seviyesidir. İnsan en iyi öğretirken öğrenir.

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/kC6u9cfmN18

Artık Büyük Balık Avı Yapmak istiyoruz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.