GONULDEN ISTEYEN AKYA AVINI YAPAR

Gönülden isteyen Akya Avını Yapar :

İstemesini bildik Akya geldi. Gönülden isteyen Akya avını yapar.

Yine yeni bir Adrasan’da Akya avı macerasına başladık. Daha önce birçok kez Adrasan’da balık avı maceramıza rağmen bir türlü Akya (Kuzu) avlayamamıştım.

GONULDEN ISTEYEN AKYA AVINI YAPAR

Bu seferki av benim için çok farklıydı. Tecrübeli ağabeylerimin ve Menderes kaptanın tavsiyesiyle, balık tutmayı en az benim kadar seven eşimle beraber avlanacaktık.

Ankara’dan yola çıktığımızda, Akya avının bu defa bize de nasip olacağını konuşarak Adrasan’a ulaştık. Adrasan da sabah hava çok güzeldi. Deniz tam olması gerektiği gibiydi. Menderes kaptanın da dediği gibi, büyük balık avı için her şey uygundu.

GONULDEN ISTEYEN AKYA AVINI YAPAR

“BİSMİLLAH” deyip akya için yemlik Palamut avına başladık. Fazla uğraşmadan yeteri kadar yakaladık. Menderes kaptanla kuzu avı için “Sulu Ada mı, yoksa Pırasalı tarafına mı?” diye sohbet ederken, “eşim de sulu adayı görsün” diye sulu adaya doğru devam ettik.

Avlak yerimizde durup,  Akya oltası için en uygun Palamut’u seçtik. Menderes kaptan yemliği hazırlayıp suya bıraktık. “Ya nasip” diyerek ava başladık. Fiili duamızı elimizden geldiğince yapıp, gerisinin İzni İLAHİ OLDUĞUNU belirttik. Nasibi, deniz’den veya Akya’dan değil, direk rahmet-i bol olan YÜCE ALLAH’DAN istememiz gerektiğini konuştuk.

GONULDEN ISTEYEN AKYA AVINI YAPAR

Akyanın Oltaya Vuruş Anını Beklemek

Olta eşimin elinde, sabırsızlıkla Akya’nın oltaya asıldığında çıkardığı o eşsiz cırrrrrrr sesini bekliyorduk. Tam sessizliğin hakim olduğu bir anda, “gönder MEVLAM” dedim. İki saniye geçmeden oltadan beklediğimiz o cırrrrrr sesi geldi. Kaloma boşalmaya başladı. Heyecan tam doruktayken, birden olta boşa çıktı. Menderes kaptanın kıskandırma manevrasıyla kaloma tekrar boşalmaya başladı. Kaptanın “bu Akya” demesiyle, eşim oltayı bana verdi. O mükemmel mücadele başladı.

ALLAHIM inanılmaz bir duygu. Oltayı saramamak, elinden gideceğini düşünmek ve mücadele sonunda Akya’yı tekneye alıp, alamayacağımızı bilememek müthiş bir ruh haliydi. Sonunda Akya’yı tekneye almayı başardık ve RABBİMİZE şükrettik.

ALLAH herkese nasip etsin. Ayrıca büyük sözü dinlemekte fayda varmış, bir kez daha hatırlatmak istedim. Eşiyle balık avına giden karlı çıkar.

Yazan: HÜSEYİN GÜLEN

Gelen Akya İçin Şükrethttps://youtu.be/4zjWJDkvYCo

Gönülden isteyen Akya Avını Yapar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.