AZMIN ZAFERI BUYUK BALIK AVINDA GERCEKLESTI

Azmin Zaferi Büyük Balık Avında Gerçekleşti :

Hakan, basketbol milli takımının eski oyuncularındandır. Bu sene balık avı turuna üç, dört defa oğlu ile geldi. Her çıktığımız turdan büyük balık avlayarak döndük. Her katıldıkları balık avından sonra hevesleri daha çok arttı. Artık her tur bittiğinde bir sonraki turun organizasyonunu yapmaya başlamış oluyorlardı. İlk turlarda çok heyecanlıydılar. Her yem balığını tekneye aldığımızda büyük balık yakalamış gibi seviniyorlardı. Sonra büyük balık oltaya takıldığında altın madeni bulmuş gibi sevince boğuluyorlardı. Nasıl sevinmesinler. Hakanla ilk Sinarit avımızın üzerinden en az 12 yıl geçmişti. Bu arada bir kaç defa tura çıkmak istediğinde hep doluydum. Bir türlü beraber balık avına çıkmak kısmet olmadı.

AZMIN ZAFERI BUYUK BALIK AVINDA GERCEKLESTI

Bu Sene Büyük Balık Avına Doydular

Bu sene 5 – 6 sefer büyük balık avı yaptık. Ama yaz bitmese daha birkaç tur daha yapardık. Galiba, sezon bize kısa geldi. İş, güç ve pandemi derken “ancak bu kadar balık avına çıkmak kısmet oldu” demek daha doğru olacaktır.

AZMIN ZAFERI BUYUK BALIK AVINDA GERCEKLESTI

Her çıktığımız balık avı turunda arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübeleri biraz daha arttı. Bu şekildeki bir gelişim süreci onları avladığımız büyük balık avları kadar mutlu ediyordu. Artık her seferinde daha bilinçli bir şekilde av yapıyor ve sonucunu olumlu bir şekilde alıyorduk. Her seferinde başarıyı tadarak gelişmek çok mutluluk vericiydi.

Üstelik her tur dönüşü karaya dönerken onları karşılayan ve tezahürat yapan insanların sayısının artması da cabası. Bu durum onların motivasyonunun ve balık avı yapacaklarına olan inancını çok arttırıyordu. Artık tura çıkıp da balıksız dönmek onlar için mümkün değilmiş gibi gelmeye başladı. Özellikle son çıktığımız avda dönüşe geçtiğimiz o ana kadar oltamıza sadece Lambukalar atlamıştı. Bırakabildiğimizi suya geri bırakıp bırakamayacak durumda olanları almıştık. Etrafımızda birçok yem balığı oynağı olmasına rağmen bir tane bile oltaya takılmadı. Buna rağmen inancımız hiç kaybetmeden “bu sefer olacak” diyerek devam ettik. En son Akseki koyunun bitiminde açık suda oltamıza bir tane yemlik balık atladı. Çok güzel bir Tombik çektik. Tam yemlikti. Büyük bir sevinçle canlı yem hazırlığına başladık.

AZMIN ZAFERI BUYUK BALIK AVINDA GERCEKLESTI

Canlı Yemle Akya Oltasını Hazırladık

Akya Oltası hazır olunca suya bıraktık. Takımın misina kısmını salmış çıkrık makineli oltayı elime alıp ip misinadan 45 – 50 m kadar salmaya hazırlanıyordum. Tam bu sırada yanımıza kadim dostum Atilla yanaştı. Teknede birkaç kişi daha vardı. “Ne yapıyorsunuz” diye sordu. Canlı yemi daha yeni aldık. “Burada büyük balığa bakacağımızı” dedik. “Rastgele” deyip çıkrık makineden ip misinayı 50 m kadar saldım. Biz hızla meraya doğru olta salarak ilerlerken Atilla arkamızdan “onlara gelme bize gel” diye sesleniyordu. Bugüne kadar bu cümleyi ne zaman kursa, iki dakika sürmeden bizim oltamıza büyük balık atlardı. Aynı şey bu seferde oldu. Daha olta orta suya inmeden Akya kaloma boşaltmaya başladı.

AZMIN ZAFERI BUYUK BALIK AVINDA GERCEKLESTI

Balık kalomayı boşaltırken geniş bir daire çizerek meranın dışına doğru hızlıca çıktık. Böylece taşlık alandan uzaklaştık. Bu arada Hakan’ın oğlu balıkla mücadeleye başlamıştı. İlk anda balık şoka girip çok çekmediği için “o mücadele etsin yorulunca biz devralırız” diye düşünüyorduk. Meğer genç arkadaşımızın başka planları varmış.

Açığa doğru giderken Atilla’nın tekne doğru yaklaşıyorduk. Atilla’ya “büyük balığı aldık” diye seslendik. Atilla bu kadar hızlı balığı almamıza çok sevinmişti. Onun tekneden tezahürat sesleri yükselmeye başlamıştı. İşi gücü bırakıp genç arkadaşımızın balık mücadelesini sonuna kadar seyrettiler.

Akya Şoktan Çıkınca Kaloma Boşaltmaya Başladı   

Artık Akya şoktan çıkıp oltaya asılmaya başladığı zaman dilimine gelmiştik. “Bu aşamada yorulduysan yardım edelim” dedik. “Hayır, bu balıkla sonuna kadar ben mücadele edeceğim” dedi. Kulaklarımıza inanamamıştık. Ama bu cümleler ve sergilediği mücadele azmi bizi çok mutlu etti. Mümkün olduğu kadar mücadelesini kolaylaştıracak yöntemler bulmaya çalıştık. Ne kadar mücadeleyi kolaylaştıracak şeyler bulsak da çocuk zorlanıyordu. Ama azmine diyecek yoktu. Sonunda balık teknenin altına kadar geldi. Kamışı içeri aldığımızda olta takımının misinasını da o çekti. Balık teknenin yanına gelince içeri aldık. Bu büyük balık avını baştan sonuna kadar o tek başına yapmıştı. Bu azmi ve başarısı için onu tebrik ettik. Atilla ve arkadaşları da hararetle avcımızı tebrik ediyor ve alkışlıyorlardı. Pek çok büyük insanın yapmaya cesaret edemediği bir mücadeleyi büyük bir azimle başarmıştı. Sözün bittiği yerdi.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/SQ1X7lLzCPU

Azmin Zaferi Büyük Balık Avında Gerçekleşti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.