BALIK AVI GUZEL HAVADA YAPILIR

Balık Avı Güzel Havada Yapılır :

Balık Avı Güzel Havada Yapılır

Balık Avı Güzel Havada Yapılır

Bu Pazar günü Adrasan’da Palamut avı bolluğu yaşadık. Adrasan Koyundan ayrılıp Sulu Adaya gidene kadar hiç hareket olmazken, Sulu Adaya girdiğimiz andan itibaren Palamutlar peşimizi bırakmadı. Etrafta her yerde oynak vardı. Oynakların bolluğu ve denizin sakinliği bizi cesaretlendirince bir ara açık denize daha büyükleri aramak için çıktık. Akdeniz’de denizi böyle sakin bulmak pek mümkün olmuyor. Hazır denizi sakin bulmuşken, açık denizde 10 Kg üstü Orkinos Avı yapmak için dolaşmak gerekir. Sezon başlangıcında 10 Kg üstü bir Orkinos avı pek çok kişiyi heyecanlandırmak için yeter.

BALIK AVI GUZEL HAVADA YAPILIR

Açık deniz sakin olmasına rağmen, oltalarımız ebatları ve havanın daha yaz havasına dönmemiş olması dolayısı ile çok fazla da açılmadan geri dönüp Palamut avına devam ettik. Palamutlar oltaya takıldıkça teknede keyifler tepe yapıyordu. Balıklar çoğunlukla Cengiz beyin oltaya takıldıkça da teknede hafif yollu rekabet ortamı doğmuştu. Keyifli, esprili ve hafif çekişmeli bir av devam ediyordu. Üç beş derken avladığımız Palamut sayısı on adete ulaşmış saatte 12.00 olmuştu. Akya için olta atmak için geç olduğu için öğle molası verip, Sulu Adada dinlenmeye karar verdik. Sulu Adanın boğaz tarafındaki ufak sahile çıkarak yemek yeyip dinlendik. Bu nene ilk defa Sulu Adaya çıkıp, o çok güzel kumsalında uzanıp güzel bir uyku çekmek çok keyifli olmuştu. Sulu Adaya çıkmayı özlemişim. Uzun zamandır Sulu Ada gözümde tütüyordu.

BALIK AVI GUZEL HAVADA YAPILIR

Akya Avına Başladık

Saat 15.00 gibi öğleden sonrası balık avı turuna, Akya oltaları ile Akya avına yemli dip sırtısı çekerek başladık. Öğleden sonra güneyden sonra sert bir rüzgar esmeye başladığı için Sulu Adanın açık kısmını çekmek kısmet olmadı. Birçok Akya avı yaptığımız top taşın önü çektik. Bütün çabamıza rağmen Akya gelmeyince Hacivat Burnunu çekmek için oltaları toplayıp Hacivat Burnuna yöneldik. Hacivat Burnunda da pek kısmetimiz yokmuş. Oltaları arada sırada Balon Balıkları yokluyordu. Onun dışında pek bir hareket olmayınca dönüşe geçtik. Akya avı yapamadık, ama güzel bir Palamut avı oldu.

Cennette Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/KCSrIMm0ozk

Balık Avı Güzel Havada Yapılır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI GUZEL HAVADA YAPILIR için 2 cevap

 1. Cengiz, Faruk, Ahmet der ki:

  Menderes abi merhaba,
  Bizim güzel bir haftasonu geçirmemize sebep olduğun için teşekkür ederiz. Bir sonraki sefere Akya yakalamak üzere hoşçakal.
  Kendine iyi bak.
  Cengiz, Faruk, Ahmet

  • Menderes Yahşi der ki:

   Teşekkürler. İnşallah bir daha ki balık avı turumuzda, bu turda yaptığımız gibi birinci aşama olan yemlik Palamut avını takiben, Akya avlayarak ikinci aşamayı da geçip, sonrasında rekor balıklara ve daha değerli balıklar olan Sinarit, Fangri ve Trança avlarına yöneliriz. Kısmetinizin hep bol olması dileğiyle.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.