BALIK AVI HAYALI ANCAK BALIGA CIKARAK GERCEK OLUR

Balık Avı Hayali Ancak Balığa Çıkarak Gerçek Olur :

Akya Avı Videosu

BALIK AVI HAYALI ANCAK BALIGA CIKARAK GERCEK OLUR

Uzun zamandır düzenlemekte olduğumuz büyük balık avı turlarını internet üzerinden izleyip, bizimle balık avı turuna çıkma hayalleri kuruyorlarmış. Sonunda balık avı turu için rezervasyon yaptırıp, turlara katılma fırsatı bulabilmişler.

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

BALIK AVI HAYALI ANCAK BALIGA CIKARAK GERCEK OLUR

Sabahın erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye binip Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Adaya giderken Palamut avı için yüzey sırtısı çektik. Sulu Adaya kadar hiçbir hareket olmadı. Sulu Adaya vardığımızda her yerde Palamut ve Yazılı Orkinos oynakları vardı. Bu kadar balığın arasında artık balık avı yaparız diye düşündük.

Yemlik Balıklar Uzun Süre Yüzümüze Bakmadı

Onca balığa rağmen, uzun bir süre balık avlayamadık. Sonra iki Yazılı Orkinos aynı anda oltalara atladı. Yazılı Orkinosları çektiğimizde iki tane tam yemlik balığımız olmuştu. Bir süre daha yemlik balık için dolaştık. Ama zaman ilerlemeye başlayınca yemlik balıktan vazgeçmek zorunda kaldık.

Bazen oynak yapan sürüler ne kadar çok olsa da kolay canlı yem buldukları için bizim rapalalara bakmaya biliyorlar. Böyle durumlarda sabırlı olup her türlü yöntemi denemek gerekir. Bazen rapala değişikliği, bazen hızın farklılaştırılması, bazen bunların her ikisini de yaparak yemlik balık avlamaya çalışmak gerekiyor.

BALIK AVI HAYALI ANCAK BALIGA CIKARAK GERCEK OLUR

Büyük Balık Avımız Nihayet Başladı

Avladığımız iki Yazılı Orkinosu Akya oltasında yem yaparak takımları hazırladık. Oltaları sırayla denize saldık. Bir süre sonra oltalardan birinde ağırlaşma oldu. Oltayı çektiğimizde, yemli Akya oltası ile Lambuka avı yaptığımızı gördük. Yem fazla zarar görmemişti.

Lambuka yakaladığımız yemi tekrar kullanarak Akya’nın peşine düştük. Akya ile buluşmamız, Top Taşın açığında oldu. Birden kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen diğer oltayı toplayarak, Akya’yı yakalayan arkadaşa yardım edebilir pozisyona geldik.

Akya ile mücadelemiz başladı. Bu arada ben de videosunu çekmeye başlamıştım. Arkadaşlar Akya’yı çekmek için uğraşırken, rölanti hızında tekneyi taşlık bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyordum. Akya, 15 dakikalık uğraştan sonra teknedeydi. Çektiğimiz Akya 10 Kg civarıydı. Bu Akya avı arkadaşları sevindirmek için yetmişti.

BUYUK BALIK AVI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xZ304CzkGCw

Balık Avı Hayali Ancak Balığa Çıkarak Gerçek Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.