BUGUN YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI GUNU OLDU

Bugün Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı Günü Oldu :

BUGUN YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI GUNU OLDU

Öğlede sonra 15.30 da Adrasan Sahilinde buluşup, tekneye binerek sahilden 300 m açıldık. Yüzey rapalalarından oluşan yüzey takımlarını denize bırak balık avına başladık.

BUGUN YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI GUNU OLDU

Adrasan Koyunun içinde Akya için yem yapmak amacıyla, 300 – 500 gr Yazılı Orkinos avına başladık. Yönümüz Sulu Ada istikametiydi. Lambuka dönemi olduğundan zaman zaman oltalara Lambuka da atlamaktaydı. Nitekim öyle de oldu. Hacivat Burnunu geçmiş, Hurma Koyuna doğru ilerlerken benim ortadan attığım Palamut çaparisinin bulunduğu takıma, iki adet Lambuka takılmıştı. Lambuka olduklarını, arkada suyun dışına sıçradıklarından biliyordum. Hemen durarak, onları çekmeye başladık. Teknenin altına geldiklerinde çok güzel bir görüntü oluşturuyorlardı. Teknenin altına yaklaştıkça, Lambukaların biri başka bir yöne, diğeri başka bir yöne kaçmaya çalışıyorlardı.

BUGUN YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI GUNU OLDU

Sulu Adada Balık Avı

Lambukaları tekneye alıp Sulu Adaya doğru yolumuza devam ettik. Sulu Adaya yaklaşırken güney batıdan esen sert rüzgar dalga oluşturuyordu. Sulu Adaya kaylaştıkca dalgaların ve rüzgarın şiddeti artıyordu. Hava batıya dönmeye devam ettiğinden, havayı pek umursamadan balık avına devam ettik. Sulu Ada etrafında saat 18.10 kadar dolaştık. Yemlik Palamut avı yapamayınca, sabah avından yanıma aldığım üç adet Yazılı Orkinos’u yem yaptık. Akya için yemli dip oltası atmaya karar verdik.

Yemli dip oltaları hazırlayıp denize bıraktık. Saat 19.20 ye kadar Akya avı için dolaşmamıza rağmen, Balon Balıkları dışında hiç vuruş alamadık. Artık vakit geç olmaya başladığından, Akya oltalarını topladık. Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçmeye başladık.

Dönüş Yolunda Yazılı Orkinoslar Oltalara Atladılar

Adrasan Koyuna dönerken yüzey takımlarını oltalarımıza takarak denize bıraktık. Yüzey takımını denize bırakalı bir dakika olmadan Kerem’in kaloma hızla boşalmaya başladı. Tekneyi durdurarak oltayı çekmeye başladık. On dakikalık uğraştan sonra trofe Yazılı Orkinos teknenin altında dönerek gelmeye başladı. Akşamın o saatinde, ışık çok güzel olduğundan video çok güzel çıkıyordu. Fotoğrafları da çekip, yolumuza devam ettik.

Aradan üç, dört dakika geçmemişti ki, bu sefer Altan’ın kaloma daha şiddetle boşalmaya başladı. On dakikalık bir uğraştan sonra ikinci Yazılı Orkinos teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Bir gariplik sezip, Altan’dan oltayı bana vermesini istedim. Oltayı elime aldığımda kalomanın nispeten sıkı olduğunu fark ettim. Kalomayı biraz gevşetip Altan’a geri verdim. Bir, iki dakika sonra, Yazılı Orkinos teknenin yanında gözüktü. Altan’dan Yazılı Orkinos’u tekneye kuyruğundan tutarak almasını istedim. Atlan, Yazılı Orkinosu Tekneye aldığında balık avı turumuz sonlandırdık. Hızla Adrasan Koyunun yolunu tuttuk.

Bugün Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı Günü Oldu

BUYUK BALIK AVI KEYFI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/47TpF0qxohU

Bugün Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı Günü Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUGUN YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI GUNU OLDU için 4 cevap

 1. Kerem Şengüler der ki:

  Keyifli bir avdi; bilgilerinizi ve tecrubenizi bizimle paylaştığınız icin tesekkur ederim.
  Herkesin denemesini tavsiye ederim.

  Yakında görüşmek üzere hocam …

 2. altan der ki:

  Merhaba
  Bizim için çok güzel bir deneyim oldu sizinle balık tutmak ve sohbet etmek çok büyük bir zevk.En kısa zamanda tekrar geleceğiz görüşmek üzere.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.