YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA BOLLUGU ONLARI MUTLU ETTI

Yazılı Orkinos Ve Lambuka Bolluğu Onları Mutlu Etti :

Lambuka Avı Videosu

Saat 15.30 da, öğlede sonrası turu için, Adrasan Sahilinde buluşup, tekneye binerek Sulu Ada istikametine gitmeye başladık. Lambuka dönemiydi. Hacivat Burnunu geçmiş, Hurma Koyuna doğru ilerlerken, Palamut çaparisinin bulunduğu takımın kaloması akmaya başladı. Oltayı çekmeye başladığımızda balıklar, arkada suyun dışına sıçramaya başlamıştı. Bunlar Lambukaydı. Hemen durarak, onları çekmeye başladık. Oltada iki tane Lambuka vardı. Teknenin altına geldiklerinde, çok güzel bir görüntü oluşturuyorlardı. Teknenin altına yaklaştıkça, Lambukaların biri başka bir yöne, diğeri başka bir yöne kaçmaya çalışıyorlardı. Lambukaları tekneye alıp, Sulu Adaya doğru yolumuza devam ettik.

LAMBUKA AVI

YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA BOLLUGU ONLARI MUTLU ETTI

Sulu Adaya yaklaşırken, güney batıdan esen sert rüzgar, dalga oluşturuyordu. Sulu Adaya yaklaştıkça dalgaların ve rüzgarın şiddeti artıyordu. Hava, batıya dönmeye devam ettiği için, havayı pek umursamadan balık avına devam ettik. Sulu Ada yemlik Palamut avı yapamayınca, sabah avından yanıma aldığım üç adet Yazılı Orkinos’u yem yapmaya karar verdik.  Yemli Akya oltasını hazırlayıp, Akya avı için dolaşmaya başladık. Güneş batmış Balon Balıkları dışında hiç vuruş alamadık. Adrasan Koyuna doğru, dönüşe geçmeye başladık.

YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA BOLLUGU ONLARI MUTLU ETTI

Adrasan Koyuna dönerken yüzey sırtısı çektik. Oltaları denize bırakalı bir dakika olmadan Kerem’in kaloma hızla boşalmaya başladı. On dakikalık uğraştan sonra Yazılı Orkinos teknenin altında gözükmeye başladı. Dönerek teknenin yanına gelmeye başladı. Hemen tekneye aldık. Balığı görünce arkadaşlar çok mutlu oldu.

Akşamın o saatinde ışık çok güzel olduğundan video çok güzel çıkıyordu. Video ve resim faslından sonra tekrar yola koyulduk. Aradan üç, dört dakika geçmemişti ki, bu sefer Altan’ın oltasının kaloması daha şiddetle boşalmaya başladı. On dakikalık bir uğraştan sonra ikinci Yazılı Orkinos teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Bir süre balığın teknenin altında dönüşünü seyrettik. Yazılı Orkinos teknenin yanında geldiğinde Altan’dan, kuyruğundan tutarak almasını istedim. Atlan, Yazılı Orkinosu tekneye aldı. İkinci balıktan sonra hızla Adrasan Koyunun yolunu tuttuk.

LAMBUKA AVI

Lambuka Avı Videosus: https://youtu.be/2FPxqLcjO_Y

Yazılı Orkinos Ve Lambuka Bolluğu Onları Mutlu Etti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.