BALIK AVI HEYECANI

Balık Avı Heyecanı :

BALIK AVI HEYECANI

Balık avı heyecanı sardı mı insanı, artık şehrin stresli ortamında duramaz olur. Biran evvel denizin sakinleştiren dingin ortamında olmak ister. Hemen mavi denizin dinginliğinde balık avlama heyecanını yaşamak için planlar yapılmaya başlar. Bir kaç arkadaş aranıp tatil planları yapılır. Bir yer kararlaştırılıp rezervasyon yapılır. Artık zamanın gelmesi beklenir. O gün geldiğinde heyecan doruk yapar. Yol heyecanı, gidilecek yere varma heyecanı ve konaklanacak tesise varılarak dinlenip balık avı sabahına hazırlanma heyecanı sarar insanı.

BALIK AVI HEYECANI

Tekne kıyıdan açılıp engin denizde yol almaya başladığında, teknenin suyu yararak ilerlerken çıkardığı su sesi insanı alıp enginlere götürür. Bu ruh halindeyken oltalar hazırlanıp denize bırakıldığında, bir de olaya balık avı heyecanı katılır. Tam oltayı unutup mavi derinliklerin büyüsü içinde düşüncelere dalmışken kaloma hızla boşalmaya başlar. İrkilerek kendimize gelirken içimizi balık avı heyecanı kaplar. İlk başta balığın üstünlüğüyle başlayan mücadele zaman ilerledikçe avcının lehine dönmeye başlar. Sabırla sarılan olta, balığın tekneye alınmasını garantileyen en önemli taktiktir. Balık yorulmuş bir şekilde teknenin yanına yaklaştırıldığında kolayca tekneye alınır.

BALIK AVI HEYECANI

Oltaya Takılan Her Balık Tecrübeyi Arttırır

İlk balık avı insanları rahatlatır. Umutları arttırır. Artık olta denize daha büyük umutlarla salınır. Keyifle balık avı ve denizle ilgili koyu bir sohbete dalmışken, yine kaloma akmaya başlar. İlk avın verdiği tecrübe ile artık olta daha ustaca çekilir. İkinci balıkta tekneye alındıktan sonra, sıra büyük balık avına gelmiştir.

BALIK AVI HEYECANI

Esas balık avı, büyük balık avıdır. Ne zaman yem balıkları oltaya takılıp olta denize bırakılır, o zaman insanların heyecanı daha önce hiç olmadığı kadar artar. Büyük balık oltasını tutmak bile ayrı bir heyecan vesilesidir. Büyük balık avının kendine has özel kurallarının olması ve bazı kuralların hayati öneme sahip olması, heyecan dozunun daha da yükselmesine sebep olur. “Nasıl yaparım” düşünceleri akılları zorlarken, aniden kaloma boşalmaya başlar. Baskı o kadar şiddetlidir ki, insanlar kısa süreliğine şoka girerler. Bu anda yanınızda usta bir rehberin olması çok önemlidir.

BALIK AVI HEYECANI

Büyük balık avı bir çok bilinmeyene gebedir. Bu sorunların en kısa zamanda doğru ve şartlara uygun çözülmesi gerekir. Bu aşamada deneyime ve keskin bir çözümleyici zekaya ihtiyaç vardır. En önemlisi kulakların rehberde olması ve onun söylediklerinin en iyi şekilde anlaşılıp yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu sebeple, büyük balık avı başlamadan önce olası problemler konusunda katılımcılar bilgilendirilip, olası çözümler üzerinde beyin jimnastiği yapılmasında fayda vardır. Bu şekilde büyük balık avına hazırlanan katılımcılar, büyük balığı çekme aşamasında daha katılımcı olurlar.

Balık Avı Heyecan Vericidir

Büyük bir heyecanla başlayan büyük balık avı her aşamasında heyecan artarak devam eder. Büyük balık avının en güzel bölümü, balığın teknenin altına gelip dönerek, kabarcıklar çıkararak tekneye doğru yükselmeye başladığı andır. Balığı tekneye aldığınızda büyük balık avı sona erer. Tam bu anda büyük bir adrenalin boşalması olur. Çoğu katılımcı kendini yorgun hisseder. Bu yorgunlukla insanlar balık avı turunun sonuna gelindiğini ve yeterince tatmin olduklarını anlarlar. Balık avına bu duygularla son verip denizde olmanın keyfini çıkarmaya bakılır.

Günün sonunda akşama ziyafet yapılacak güzel bir balıkları, arkadaşlarla paylaşılacak güzel bir balık avı hikayesi ve yeni iş günleri için yüksek motivasyonları vardır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/gFxpaQylOAI

Balık Avı Heyecanı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.