BALIK AVI TURU VIDEOLARI

Balık Avı Turu Videoları :

Balık Avı Turu Videoları

Ömer ile Uğur, devamlı balık avı turlarına katılan arkadaşlardan ikisi. İnternet’ten  Adrasan’da büyük balık avı turları düzenlendiğini öğrendikten sonra, balık avı turlarına katılmaya başladılar. Büyük balık avının keyfine ve heyecanına alıştıktan sonra, küçük balık avını bırakanlardan oldular.

BALIK AVI TURU VIDEOLARI

Sabahın ilk saatlerine, Palamut için yüzey sırtısı çekerek, balık avı turuna başladık. Palamut avı yaparak, Pırasalı Ada’ya kadar çıktık. Pırasalı Ada’da avladığımız birkaç Palamuttan sonra, 09.30 gibi, yemli Akya oltalarını hazırlayarak, Akya avı için oltaları suya indirdik. Orada bir hareket olmayınca, birkaç gün önce Akya avladığımız Gemliyik’e doğru, olta çekerek devam ettik. Gemliyik’te biraz dolaştık. Orada da bir hareket olmayınca, Tuzla Koyuna bakmaya karar verdik. İçimden bir ses “bugün kısmet Tuzla’da” diyordu.

BALIK AVI TURU VIDEOLARI

Tuzla Koyuna geldiğimizde, açıkta günlük tur teknesi mercan avı yapıyordu. Tuzla Koyunun, ufak adasının açığında, bir tur attım. Geri dönmeye başladığımızda, olta dibe fazla yaklaştı. Oltanın, zemine değmesini de, Balon Balıkları tarafından hırpalanmasını da, istemiyordum. Biraz yol verdim. Tam o anda, olta hızla eğildi. Hemen ardından kaloma boşalmaya başladı. Kontrol için, çıkrık oltanın ip misinasını istedim. Arkadaşlar hemen kamışı bana doğru yaklaştırdılar. İpi elime alıp baktığımda, gelen balığın Akya olduğunu söyledim. Teknede büyük bir sevinç oldu.

Balık Avı Turu Videoları

BALIK AVI TURU VIDEOLARI

Büyük Balıkla Mücadele

Artık, Akya oltadaydı. Bize kalan, Akya’yı yorarak yukarı çekebilmekti. Oltayı sırayla çekmeye başladık. Böylece, teknedeki her kes, balık avlamanın keyfini yaşıyordu. Akya, teknenin altına geldiğinde, Akya’yı bana doğru yaklaştırmalarını istedim. Akya bana doğru yaklaşınca, yanaklayarak tekneye aldım. Artık, arkadaşların keyfine diyecek yoktu. Rekor balıklarını çekmişlerdi. İkisi de çok mutluydu.

Biz, Akya’yı tekneye alırken, yandaki teknelerden bizi seyrediyorlardı. Biz sevinirken, diğer teknelerden de, tebrikleri kabul ediyorduk. Büyük teknedeki arkadaşlar, Akya’yı görmek istiyorlardı. Motoru çalıştırıp, onların yanına gittik. Yakından Akya’yı görünce, oradaki arkadaşlar, “bizde bundan istiyoruz” demeye başladılar. Bizde “inşallah size de kısmet olur” diyerek oradan ayrıldık.

Trança Avı Videosuhttps://www.dailymotion/embed/xl5y66

Balık Avı Turu Videoları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI TURU VIDEOLARI için 4 cevap

 1. M.Eren YAHSI der ki:

  Niçin büyük balık avı yapıyorsunuz da, küçük balık avı değil?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balık avı kaynakların verimli ve ekonomik kullanımıdır. Bu yüzden büyük balık avı yapıyoruz. Ufak balık avı verimsizlik, tatminsizlik ve kaynak israfıdır. Büyük balık avı yaparak ufak balıklara büyüme fırsatı verirsek balık stoklarımız hızla çoğalır. Bu sayede büyük balık avı yapmak kolaylaşır.

   Ufak balık avında bir kişi 30 – 40 adet balıkla ailesini ancak doyurabilir. Oysa bir tane 5 – 10 Kg büyük balıkla bir aileyi kolayca doyurabilir. Denizde kalan diğer balıklar büyüme ve çoğalma şansı elde ederler. Bu verimlilik ve kaynakların ekonomik kullanımıdır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.