Balık Avı Videoları – Rekor Akya Avı

Balık Avı Videoları – Rekor Akya Avı :

İlhan ve Özge Toprak çifti Akya avı turunda hep kısmetli olmuşlardır. Bunu Akya avı rekorunu kırarak da göstermiş durumdalar.

İlhan ve Özge çifti o gün, geçen seneki 15 Kg olan kendi Akya avı rekorunu kırmak amacıyla Akya avı turuna çıkmışlardı.

Balık Avı Videoları - Rekor Akya Avı

Güneyden sert bir rüzgar esiyordu. Sulu Adaya kadar pek bir Palamut avlayamadan girmiştik. Tam Sulu Adaya girerken Palamutlar oltalarımıza takılmaya başladı. Oltalara takılan Palamutlar 2 – 2,5 Kg olduğu için Akya avında pek yem olacak durumları yoktu. Akya avı için bize 300 – 500 gr arası ufak yemlik Palamutlara ihtiyaç vardı. Neyse ki, Sulu Adada bir tane yemlik palamut aldık. Akya avı turuna 16.30 gibi çıktığımızdan, zaman ilerlemiş akşam olmak üzereydi. Bu yüzdem bir ikinci yemlik Palamut’a bakmadık. Elimizdeki tek yemlik Palamutla Akya avına yapmaya karar verdik.

Akya Avına Başlıyoruz:

Akya oltasını hazırlayıp Akya avı için dolaşmaya başladık. Akya oltası bir ara ağırlaştı. Ufak ufak çekmeler oldu. Oltayı çektiğimizde Akya oltasına Lambuka takılmıştı.  Lambuka’yı çıkarıp, Akya oltasını tekrar mavi derinliklere bıraktık.

Bir süre sonra olta tekrar gerildi. Bu sefer, oltayı taşa takmıştık. Oltayı taştan kurtardığımızda, yemlik Palamut sağlam durumdaydı. Tekrar oltayı, derinlerde Akya avı yapması için gönderdik.

Balık Avı Videoları - Rekor Akya Avı

Aradan on dakika geçmeden kaloma hızla akmaya başladı. Oltayı kontrol ettiğimde çok güzel bir Akya avı yaptığımızı anladım. İlhan mücadele kemerini takarken, tekneyi taşlık alandan uzaklaştırmaya başladım. Bir yandan da oltayı dipten kaldırabildiğim kadar kaldırmaya çabalıyordum. Akya’yı dipten oldukça yukarı kaldırdım.

REKOR AKYA AVI

İlhan hazır olduğunda oltayı ona verdim. İlhan mücadeleye başladığında balık şoktan çıkmıştı. Şiddetle basmaya başladı. Durdurulacak gibi değildi. Bunun üzerine tekneye yol verdim. Akya’yı peşimizden sürüklemeye başladık. Akya sürüklenmeye başlayınca, şiddetle sürdürdüğü mücadeleden vazgeçerek peşimizden gelmeye razı oldu.

Geçen onca zamana rağmen gücünü ve mücadele isteğini kaybetmemişti. Bunun üzerine ipe elle müdahale ettim. Asıldığında ipi bırakarak kalomadan almasını sağladık. Bu şekilde koca balığı yormaya başladık.

BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

Artık, Akya gelmeye başlamıştı. Teknenin altında parıldayarak dönüyordu. İlhan kurşundan sonraki takımı elle çekmeye başladı. Akya’nın büyüklüğü ortaya çıkmıştı. Bu çok büyük bir Akya olmalıydı. Sanki, Akya avı rekorunu kırmak üzereydik.

Akya teknenin yanına yaklaşırken 20 Kg olduğunu düşünüyorduk. Ama tekneye alırken 30 Kg üzeri bir Akya olduğunu gördük. Bu bizim yeni Akya avı rekorumuz oldu.

İlhan ve Özge çifti Akya avı rekorunu kırdığı gibi, Adrasanbalık.com olarak biz de Akya avı rekorunu kırmıştık. Yeni Akya avı Türkiye rekoru 37 Kg.

CIFTLER ARASINDAKI SINERJI KISMETLERINI ARTTIRINCA AKYA AVINI YAPTILAR

Rekor Akya Avı  Videosu: https://youtu.be/ZmtKROf3gUg

Balık Avı Videoları – Rekor Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.