BALON BALIGININ YEME REFLEKSI SISTEM DISI KALAN BALIKLARA YONELIKTIR

Balon Balığının Yeme Refleksi Sistem Dışı Kalan Balıklara Yöneliktir :

Balon Balığı bilinenin aksine her şeyi yiyen bir balık olmayıp, sistem dışına çıkan her canlıyı yok eden bir balık türüdür. Aynı köpek balıkları gibi hareket ederler. Adeta normalin dışına çıkan canlıların kurtulmak için yaptığı çabalardan ve ortamda oluşan kan kokusundan rahatsız duyar bir yapıları var. Bunu bugün avladığımız balıklarda gördük.

BALON BALIGININ YEME REFLEKSI SISTEM DISI KALAN BALIKLARA YONELIKTIR

Bugün Burak ile çıktığımız balık avı turunda 5 Kg Sinarit avından hemen sonra az ileride oltaya Balon Balığı takıldı. Balon Balığını teknenin yanına çektiğimizde, rapaladan kurtarmak için yorulmasını beklerken 3 – 4 Kg civarı balon balıkları sürüsü teknenin etrafında dolaşmaya başladı. Bir süre dolaştıktan sonra rapalaya takılı olan Balon Balığının ufak çırpınmalarından rahatsız olup doğalarının gereğini yaparak saldırıya geçtiler.

Yorulmasını beklediğimiz Balon Balığını gözümüzün önünde yemeye başladılar. Bunu daha öncede görmüştüm. Yorulduktan sonra oltadan çıkarıp bıraktığımız Balon Balığı dalamayınca, aradan bir iki dakika da geçince yemeye başlamışlardı. Bugünde yaptıkları aynıydı. Sistem dışına çıktığını düşündükleri bir balığı, doğaları gereği yiyorlardı.

BALON BALIGININ YEME REFLEKSI SISTEM DISI KALAN BALIKLARA YONELIKTIR

Sisteme Zarar Verecek Her Şeyi Balonlar Yer

Bu olaydan hemen sonra oltamıza takılan aynı boy Balon Balığının yorulmasını beklerken son aşamada yine 3 -4 Kg civarı Balon Balıklarının Sürüsü geldi. Oltaya takılan Balon Balığını rapaladan kurtarıp denize bıraktığımızda, bıraktığımı Balon Balığı normal hareketleri ile dalmaya başladığında, hafif kanaması olmasına rağmen, hiç dokuna olmadan sürünün arasından geçerek dalmaya devam etti. Bu iki olayda gösteriyor ki, Balon Balıklarının doğal yeme refleksi sistem dışına çıkan balıkların yok edilmesi şeklinde.

Benzer olayı geçmiş bir tarihte yaptığımız Karagöz Balığı avında da görmüştük. 16 m derinde avladığımız Karagöz Balığını yukarı çekerken 6 -7 m altımızda kümelenmiş olan Balon Balıkları bekliyordu. Onların arasından hızla geçirerek Karagözleri kurtarmak gerekiyordu. Bazen biz yavaş kalınca Karagözleri yiyorlardı. Genellikle balıkları sağlam bir şekilde Balonlardan kurtarabiliyorduk. Ufak Karagöz geldiğinde geri bıraktığımızda, Balon Balığı sürüşünden hiçbir Balon Balığı, o Karagöze dokunmuyordu. Karagöz salına salına Balon Balığı sürünün arasından geçip dibe iniyordu.

Balon Balığı yeme refleksi video link’i:  https://youtu.be/FpXuPUN3tK0

Balon Balığı Videosuhttps://youtu.be/bfB5xp64wl0

Balon Balığının Yeme Refleksi Sistem Dışı Kalan Balıklara Yöneliktir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.