BIR RAPALAYA IKI PALAMUT BIRDEN ATLADI

Bir Rapalaya iki Palamut Birden Atladı :

BIR RAPALAYA IKI PALAMUT BIRDEN ATLADI

Amatör balıkçının en büyük hayali büyük balık avı yapabilmektir. Büyük balık avına çıkmışken bir sürprizle karşılaştık. Bir rapalaya iki Palamut birden atladı.

Akya avı yapmak için tura çıktık. Tek hedefimiz Akya avlamaktı. Bu avı yapabilmek için de yemlik Palamut avı yapmamız gerekiyordu. Murat çok heyecanlıydı. “Ağabey bugün Akya avı yapacağız” diyordu. Bende “kısmette varsa neden olmasın” diyordum. Zaten Akya avının tam zamanıydı.

BIR RAPALAYA IKI PALAMUT BIRDEN ATLADI

Yemlik Palamutlar Adrasan Koyu içinde çoğalmaya başlayınca, hemen arkalarından büyük Akya sürüleri onları yemek için gelir. Akyaların gelişi büyük gruplar şeklinde olduğu gibi, bazen daha küçük sürüler şeklinde de olabilir. Bazen gün içinde Akya sürüleri pek çok yerde olabilirler. Böyle günler Adrasan’da Akya bolluğu yaşanan günlerdir. Her yerde Akya avı yapmak mümkün olur. Bazen sürüler çok küçük gruplar şeklinde de olabilir. Bu zamanlarda av yapmak için balığın olduğu meraları sistematik olarak taramak gerekir. Ancak bu şekilde verimli av yapmak mümkün olur.

BIR RAPALAYA IKI PALAMUT BIRDEN ATLADI

Büyük balık avı yapmanın içimizde yaratmış olduğu enerjiyle Koy içinde Palamut avı yapmaya çalışıyorduk. Bir anda Murat’ın kaloma akmaya başladı. Hemen oltaları toplamaya başladık. Ben oltaları toplarken Murat balıkla mücadele ediyordu. Keyfi yerindeydi. “Ağabey yemlik balıklarımız geliyor. Bugün Akya avı yapacağımız” diyordu.

Beş dakikalık bir mücadeleden sonra takıma kadar çekmiştik. Murat kamışı teknenin ön kısmına bırakıp, dört kulaç olan takımı çekmeye başlamıştı. Balık gözüktü. Bir gariplik vardı. Hemen balığı tekneye aldık. Murat gözlerine inanamıyordu. “Ağabey bu ne” diyordu. Bir rapalaya iki Palamut birden atlamıştı. Bu nadiren olan bir olaydı. Nadir olan olaylara bir ilk daha eklemiştik. Acaba bir daha ne zaman olurdu. Rapalayı çapari gibi kullanmıştık. Gerçi rapala çok kıvrak hareketler yaptığı için bu kadar cezp edici olması da normaldi.

Bir Rapalaya iki Palamut Birden Atladı

BIR RAPALAYA IKI PALAMUT BIRDEN ATLADI

Bu av sürprizinden sonra koy içinde bir süre daha dolaştık. Birkaç tane daha yemlik balık avı yapmaya çalıştık. Sonra koydan ayrılıp Akya avı için Pırasalı Ada yönüne doğru yol aldık. Bu av kısmetinden sonra Akya avı için daha fazla umutluyduk. Bakalım Akya avı kısmet olacak mıydı?

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Aynı Oltada İki Akya Videosuhttps://youtu.be/P5VMNqW2FT8

Bir Rapalaya iki Palamut Birden Atladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.