BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Büyük balık avı tecrübesini akya avı yaparak edindiler :

BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Ali Bağcı 2004 senesinden beri turlarımıza katılır. Balık avı turunu kendisi için bir dinlenme huzur bulma ortamı olarak değerlendirir. Tura geldiğinde bol bol sohbet ederiz. Balık avıyla ilgili mera ettiği pek çok şeyi sorar ve öğrenir. Büyük balık avı konusunda Ali çok kısmetlidir. Ali ile yakalamadığımız büyük balık türü kalmadı desem yeridir. Pek çok büyük balığın ve ilginç balığın rekor Ali’de dir.

BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Ali balık avı turuna yalnız gelmez. Her seferinde yanında daha önce büyük balık avı yapmamış bir arkadaşını getirir. Onlarında büyük balık avıyla tanışmasını sağlar. Onların bu zevki yaşamasından ve duydukları büyük heyecandan keyif alır. Bu davranışını ben de çok takdir ederim. Ali’nin bu çabası sonucu pek çok kimse büyük balık avıyla tanışarak ufak balık avından yavaş yavaş uzaklaşmıştır.

BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Bu balık avı turuna daha önce geldiği bir arkadaşıyla geldi. Daha önceki turda benzindeki sorun yüzünden geri dönmüştük. Bu seferde tura çıkarken kıyıda hava ve deniz iyiydi. Ama hava birkaç saat içinde kötüleşme ihtimali vardı.

BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Tura başlarken “Ali bugün havanın bozma ihtimali var. Bari balığı hemen avlayıp dönelim” dedi. Ali de “olur abi. Öyle yaparız” dedi. Kıyıdan açıldık. Kıyıdan çok fazla açılmadan oltalar yemlik balıkla dolmaya başladı. Yarım saat içinde yemlik balık işini halletmiş bir şekilde Büyük balık avı yapmak için Tuzla Koyunun açığına gittik.

BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI AKYA AVI YAPARAK EDINDILER

Büyük Balık Avı Heyecanı Başlıyor

Akya oltasını hemen hazırlayıp suya bıraktık. Ali, ilk tecrübe olması için oltayı arkadaşına verdi. Sırtını koltuğa yaslayıp günün tadını çıkarmaya başladı. Biz sohbet ederek olta çekerken Akseki Koyuna kadar geldik. Koy Başında oltaya birkaç vuruş alınca kontrol etmek için çektik. Balon Balıkları yemin hatırını sormuşlardı.

Balık Kısmeti Olana Gider

Yemi tazeleyip oltayı tekrar suya saldım. Ali “bu sefer ben şansımı deneyim” dedi. Biraz çekmiştik ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. Gelen Akya olduğu belliydi. Heyecanla oltayı toplamaya başladık. Bir süre sonra Ali oltayı arkadaşına verdi. O da bu mücadele keyfini yaşasın istiyordu. Beraberce balığı çektiler. Bir süre sonra Akya teknenin yanındaydı. Uzanıp tekneye aldık.

Saat daha 08.30 yeni olmuştu. Sabahın erken saatinde avımızı bitirmiştik. Hava kötüleşmeye başlamıştı. Birkaç saat içinde kötüleşeceği belliydi. “Hadi dönelim” dedim. Ali “ağabey çekerek dönelim. Balık gelirse geri salarız” dedi.

Akya oltası suda olduğu halde dönüşe geçtik. Yol boyunca oltaya sadece Balon Balıkları atladı. Anlaşılan bugünkü kısmetimiz buymuş diyerek döndük.

Akya Avında İlk Tecrübehttps://youtu.be/cdOikQ7_mmE

Büyük Balık Avı Tecrübesini Akya Avı Yaparak Edindiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.