AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Akya Avı Yapmak isterken Balon Balığı Şoku Yaşadık :

AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Akya avı yapmak isterken Balon Balığı şoku yaşadık. Bu uzun zamandır doğal olaylardan olmaya başladı. Bu işin bir iyi yanı da büyük balık avına hazırlanan katılımcılar için çok değerli tecrübe olmasıdır. Bu şekilde büyük balık avı için ön çalışma yapmış oluyorlar. Bu çalışmada en önemli kısım çıkrık makine kullanımın öğrenilmesidir. Çıkrık makine kullanımını öğrenirken en önemli detay da kaloma bilgisidir.

Çıkrık Makine Kullanımı

Balık avına başlarken çıkrık makinenin kullanımıyla ilgili detaylı bilgi veririz. Bu bilgi uygulamalı olur. Yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı yapacağımız rapala takımını açıp denize salarız. Sonrasında kamış nasıl tutulur. Misine nasıl salınır. Ne kadar misina bırakılır. İki takım arasında ne kadar mesafe olmalıdır. Bu konular anlatılır ve uygulamalı olarak gösterilir. En son kaloma ayarı yapılır.

AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Takımlar salınıp, tutuş şekilleri gösterildikten sonra “şu an balık gelse nasıl saracaksınız” diye sorulur. Balık gelince ne yapılacağı da gösterildikten sonra balık avı başlar.

AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Kaloma Bilgisi

Kalomanın kelime anlamı: Bırakmak, salmak, gevşetmektir. Balık avında kalomadan beklediğimiz ise, balık geldiğinde misinanın kopmaması, kancanın açılmaması, balığın kancanın geçtiği yerden yırtılmaması vb gibi sebeplerdir.

AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Büyük balık avında en önemli konu kaloma bilgisidir. Kaloma bilgisi olmadan büyük balık avı yapılamaz. Kaloma sıkı olması durumunda, balık gelip oltaya takıldığında ilk darbesiyle misinayı koparır. Misina dayanırsa kanca açılır. Kanca açılmazsa, balığın takıldığı yer yırtılır. Sonuçta balığı kaçırırız. Kaloma bu olumsuzlukları, balık oltaya takıldığında gevşeyip boşalmaya başlayarak engeller. İlk şok darbesi atlatıldıktan sonra balık çekilmeye başlanır. Bu esnada balık her bastığında kaloma boşalarak balığın gücünü boşa çıkarır. Bu şekilde takım ve balık zarar görmeden balık çekilerek tekneye yaklaştırılır. Bu uygulama esnasında balık gücünü tüketip yorulduğundan rahatça tekneye alınır.

Balon Balığı avı da bu anlamda avcıyı büyük balık avına hazırlar. Balon Balıkları diğer balıklara göre daha büyük balıklardır. Bazen 3 – 5 Kg Balon Balıkları oltaya geldiğinde büyük balık hissi vererek bizi heyecanlandırır. Büyük balık avı umuduyla çekilen olta büyük balık keyfini yaşatırken, tecrübe kazanmak adını iyi bir tecrübe oluşturur.

AKYA AVI YAPMAK ISTERKEN BALON BALIGI SOKU YASADIK

Akya ve Balon Balığı Aynı Oltada Videosuhttps://dai.ly/x25tnhe

Akya Avı Yapmak isterken Balon Balığı Şoku Yaşadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.